Jelenlegi hely

Ki a védőnő(m)?

Azt, hogy melyik védőnőhöz tartozol, nem a lakcímkártyádon szereplő cím határozza meg, hanem az az utca és házszám, ahol életvitelszerűen laksz. 

A védőnő keresőben választ kaphatsz arra, hogy melyik védőnőhöz tartozol és megtalálod az elérhetőségeit is: KATTINTS IDE!

De ki is az a védőnő és miben segíti a családokat?

  •  Európában is egyedülálló százéves múltra visszatekintő Védőnői Szolgálat 2015-ben Hungarikum lett Magyarországon.
  •  Védőnői munkát csak főiskolai oklevéllel rendelkező személy végezhet.
  • A család életében a családtervezéstől a gyermek középiskolai tanulmányainak befejezéséig jelen vagyunk. Komplex egészségügyi, szociális, mentálhigiénés feladatokat látunk el, mindig szem előtt tartva az egyéni szükségleteket.
  • Területi védőnő a várandós gondozást, ill a 0-6 éves gyermekek gondozását látja el. Gyakorlatilag addig vagyunk a család életében, ameddig a gyermek iskolába nem megy.
  •  Szoros kapcsolatban vagyunk az egészségügy területén dolgozókkal (pl. házi gyermekorvosokkal, szülész-nőgyógyászokkal, szülésznőkkel) és a Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaival.
  •  A családok otthonában látogatások alkalmával és a tanácsadó helyiségekben tanácsadások alkalmával követjük nyomon a várandóságot.
  • Segítünk a várandóság alatt, felkészítünk az újszülött fogadására, majd segítünk a szoptatásban és a csecsemőgondozásban.
  • Folyamatosan figyelemmel kísérjük a csecsemő és a kisgyermek testi-, lelki- és szociális fejlődését.
  • Az általános és középiskolákban az iskolavédőnők veszik szárnyaik alá a tanulókat. Orvosi vizsgálatokat, szűréseket szerveznek, lebonyolítják a védőoltásokat, valamint előadásokkal segítik a fiatal generációt az egészséges életkezdethez.
  •  A kórházakban kórházi védőnők támogatják az édesanyákat a megszületett gyermekek anyatejes táplálásában és segítik a gyermekágyas anyákat.
  • A Családvédelmi Szolgálatoknál szintén védőnők dolgoznak, ahol a családtervezési ismeretekkel segítik a válsághelyzetben lévő nőket.

Nagyon szép a hivatásunk, keress bennünket bátran!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Itt a meleg - hol a hideg?

Itt a meleg - hol a hideg?

A kánikula felszólítás és figyelmeztető lövés leadása nélkül törte ránk az ajtót. A hideg pedig, amit egész télen úgy utáltunk, hirtelen a vágy kicsit sem titokzatos tárgyává vált. Központi kérdés lett, hogyan tudnánk hűteni magunkat és minden mást, ami hűtésért kiált?
Ugrás az oldal tetejére