Jelenlegi hely

Járd be otthonról! - Barlang, gyógyfürdő, várak

Maradj otthon és nézd meg online! Virtuális ablakot nyitunk olyan szép helyszínekre, amit később személyesen is meglátogathatunk. Mutatjuk a 360 fokos panorámatúrákat.

Virtuális séta Budapest gyógyfürdőiben

Budapest csodaszép gyógyfürdői közül többet is bejárhatunk a Google Street View szolgáltatás segítségével.

Barangolás a barlangokban

Mivel Lillafüred barlangjai is zárva vannak jelenleg, ezért virtuális bejárásra invitálják az érdeklődőket az Anna-barlangba és a Szent István-barlangba. A két hazai barlang 360 fokos bemutatóját még 2019-ben készítették, amit ebben az alkalmazásban most elérhetővé tettek a látogatók számára. A túravezető app Google Play-ben és az IOS AppStore-ban is elérhető.

A barlang hűvösét, kristálytiszta levegőjét és mély csendjét nem élvezhetik az érdeklődők, a barlangi képződmények viszont megcsodálhatóak, körbejárhatóak, s hogy az érdekes túravezetésekről se maradjon le senki, bővebb információkat is olvashattok a látnivalókról.

A fokozottan védett Szent István-barlang Lillafüreden, Miskolctól 3,5 km-re nyílik. A járatainak összhossza 1514 m, függőleges kiterjedése pedig 101 m, a barlangtúrák során bemutatott szakasz hossza 170 m, a látogatás során oda-vissza 340 m a bejárt útvonal hosszúsága.

Az Anna-barlang a lillafüredi vízesés mellett található. A világviszonylatban is egyedülálló barlang a Szinva forrás vizéből kivált mésztufában keletkezett. Az üregrendszer egyidős a kőzettel, melynek képződése 150.000-200.000 évvel ezelőtt kezdődött, és napjainkban is tart.

A barlangban különböző növényi fosszíliákat, azaz megkövesedett növényi részeket figyelhetünk meg. A folyosók és termek arculatára jellemző, hogy mindenhol találkozhatunk a mesterséges beavatkozás nyomaival. A barlang lezárt területén fakadó, rendkívül bővizű Anna-forrás Miskolc ivóvízellátásának egy nagyon jelentős részét biztosítja.

Online vártúrák

A gyulai várban az online séta során a vár számos érdekességét megtekinthetik a "látogatók". A várkertben kívülről látjuk az épületet, a Rondellát, majd „bemegyünk” az erődítménybe. A gyulai vár 24 kiállító teremmel rendelkezik: a földszinten található a várbörtön, az éléstár, a sütőház, a kovács- és a fazekasműhely, a borozó-galéria és a kápolna. Az emeleten várúrnői, várúri és várnagyi lakosztályok, várúri hivatali szoba, szandzsákbég fogadószobája, fegyvertár, alabárdosterem és lovagterem található.

Az Almásy-kastély honlapján érhető el a virtuális túra, amelyben az érdeklődők önállóan barangolhatnak a főúri épület termeiben. A látogatók bepillantást nyernek a 19. századi főúri épület mindennapjaiba, az arisztokrácia szokásaiba.

A Bory-vár egy különleges épületcsoport Székesfehérvár Öreghegy városrészében, a Mária-völgyben, melyet Bory Jenő építész, szobrász- és festőművész nagyrészt egymaga épített és díszített évtizedeken át, emléket állítva a hitvesi szeretetnek és művészi álmainak. Hét torony, harminc kisebb-nagyobb helyiség, köztük három műterem, mindenütt szobrok, képek, régiségek, műtárgyak. A város egyik legnépszerűbb látnivalója, ennél fogva látogatók ezrei keresik föl minden évben.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére