Jelenlegi hely

Mesevonal - telefonos mesemondó szolgálat gyerekeknek

Tudtad, hogy létezik már nagyon-nagyon régóta hívható mesevonal? Csak tárcsáztok és már szól is a mese!


Kép

Mindig is imádtam a kislányomnak mesét olvasni! Már egészen pici korától óriási áhitattal hallgatta a meséket, a mai napig úgy fekszik le aludni, hogy kéri a mesét. Nincs annál jobb, mint ez az együtt töltött idő, mikor Anya, Apa vagy éppen a nagyszülő mesél a gyermeknek.

Azonban vannak olyan élethelyzetek, amikor épp valamiért nem érünk rá olvasni és jól jön némi segítség.

Non-stop Mesevonal

Ilyenkor hívd az éjjel-nappal hívható mesevonalat és indulhat az élmény! 

Miért is hasznos ez a mesevonal?

  • nem érsz rá, de le kell kötnöd gyermeked, pl. házimunkát végzel
  • nem akarod, hogy a youtube-ot vagy a TV-t nézze
  • éppen úton vagytok és vezetsz
  • dolgozol épp a gyermeked mellett
  • jót tesz egy mesehallgatás a Te lelkednek is
  • vagy csak kell egy kávészünet ;)

Kép

Milyen mesék szólnak?

Amikor mi kipróbáltuk mindig más mese szólalt meg, igazi retro népmese vagy egy újabb kedves történet. Sőt, volt, olyan, hogy Szabó Gyula bácsi mesélt, na akkor ottragadtam és én is nosztalgikusan hallgattam.

Ha vége a mesének nem kell újra tárcsáznod, nyomd meg 0-ás gombot és új mese jön!

Miért is jobb a hallgatott mese, mint a rajzfilmek, mesefilmek?

Erről kérdeztem Béres Erika, fejlesztő pedagógust, miért jobb a hallgatott mese, mintha nézné a gyermek?

Erika véleménye szerint a kisgyermek nem tud különbséget tenni a belső és külső kép között. A külső kép nagyon sok információval árasztja el a gyermeket, amiket nem tud feldolgozni: így nő benne a feszültség és az indulat. A gyermek, aki sok mesét hallgat, belső képeket készít és újrateremti azokat: így fejlődik a fantáziája, képzelete. A belső kép készítés oldja a feszültséget és a gátlásokat.

A hallgatott mese során a gyermek a számára félelmetes részeket, csak annyira jeleníti meg a belső képeiben, amit fel is tud dolgozni. Míg a képernyőn keresztül feldolgozhatatlan sebességgel érkeznek az előre gyártott vizuális élmények, amiktől a gyerek szorongani és félni kezd.

Technikai okok miatt a 80-as ingyenes számuk nem elérhető. A telefonos mese mondó szolgálat továbbra is hívható a 06 1 6 333 555 számon. /A szám hívása helyi hívásnak minősül-nem ingyenes!/

Jó mesehallgatást mindenkinek!

Elsner-Szentesi Mónika - Kaposvárimami

Nyitókép, listakép: forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére