Jelenlegi hely

Kézikönyv gamer gyerekekhez

Sok gyerek játszik videójátékokkal, jóval több, mint ahány szülő kiismeri magát ezen a területen. Pedig akkor tudjuk feltenni a jó kérdéseket, és meghozni a jó döntéseket, ha képben vagyunk. Szülői kézikönyv készült a biztonságos internethasználatról. 

Tedd meg Te az első lépést, hogy gyermeked biztonságban legyen az interneten is! Tudjuk, hogy nem könnyű megtalálni vele a közös hangot, feltenni az első kérdést... Ehhez nekünk szülőknek érdemes mielőbb megismerkednünk a videójátékok kultúrájával.

Szülők számára készített kézikönyvet a biztonságos internethasználatról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a GameStar magazin szerkesztőségével együttműködve.

A kiadvány a videójátékokkal játszó, "gamer" gyermekek szüleinek szól, és egyebek mellett a korhatárajánlásokról, a képernyőidőről, a streamerekről, valamint a játék közben felmerülő rejtett költségekről ad tájékoztatást.

Az NMHH a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesületével (MEME) közösen végzett 2022-es kutatásának eredménye szerint a gyerekek már óvodáskorban megismerkednek a videójátékokkal, és az online szórakozás szerepe várhatóan tovább erősödik a következő években.

A gyerekek felhasználói szokásairól az is kiderül, hogy kisiskolásként, 7-9 évesen veszik kezükbe az első játékkonzolokat, ekkor még viszonylag erős szülői felügyelet mellett. A 6-11 évesek mindennapjaiban a gyermekfilmek és vicces videók mellett egyre nagyobb mértékben jelen vannak az online játékok - lányoknál inkább öltöztetős, állatos, gondoskodásra épülők, a fiúknál pedig a Minecraft. A 10-15 évesek között a Minecraft mellett a legnépszerűbb játék a Fortnite.

A kiadványban konkrét tanácsokat is adnak a játékról szóló fontos beszélgetésekhez: Ellenőrző lista: hogyan beszélgessünk a videójátékokról? Mit tanulnak a gyerekek a játékban? Hogyan szabályozzuk a játékidőt?

Az egész Gyerekaneten oldal arra szolgál, hogy támpontokat adjon a gyerekek online életéről. Keress rá kifejezésekre, jelenségekre, és kérdezd meg róluk a gyereked is. Vitassátok meg, vitatkozzatok velünk is bátran.

Good game! A játékhoz saját szókincs is tartozik, szakkifejezések, rövidítések, a kritika és elismerés színes nyelvi készlete. Ezeket ismered?

A biztonságos internet napján kiadott kézikönyvet ITT találod.

(Nem hosszú, összesen 16 oldal.)

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére