Jelenlegi hely

Újra látogatható a Pákozd-Sukorói Arborétum és Vadaspark

Március 10-től a hét minden napján várja a természet iránt érdeklődőket és a kirándulni vágyókat a Pákozd-Sukorói Arborétum és Vadaspark.

A park 2020. november 10. óta ezen a napon először nyitott ki és a járványügyi szabályok betartásával újra látogatható.

"Kérjük, hogy a látogatások alkalmával ügyeljenek a járványügyi szabályok betartására! A park teljes területére vonatkozóan, kerüljék a gyülekezést vagy nagyobb csoportosulást illetve lehetőség szerint tartsák a 1,5 méter távolságot. A maszk viselése az Arborétum teljes területén kötelező." - írják.


Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Velencei-tó közelében található csodaszép fekvésű arborétumban és vadasparkban testközelből figyelhetjük meg a szarvasokat, vaddisznókat, madarakat. Tanösvény, kilátó, kalandjátszótér és interaktív tájmúzeum is várja a látogatókat.

A Pákozd – Sukoró Arborétum és Vadaspark a Velencei-hegység és a Velencei- tó között, a 160 méter magas Mészeg-hegy oldalában helyezkedik el Budapesttől közel 50 km-re. A nagyszerű fekvés, a sokféle funkció miatt a térség kedvelt kirándulóhelye.

A 7,25 hektáros területen izgalmas erdei kalandban lehet részünk, ahol találkozhatunk különböző szarvasfajokkal, vaddisznókkal, madarakkal, de számos egyéb programmal kedveskednek még az állatbarátoknak.

Állatok testközelből

A vadasparkban és a madárröpdékben, illetve a Vízi világ megfigyelőponton testközelből figyelhetők meg a nagyvad- és szárnyasvadfajok.

  • Vadaspark: a dámszarvasok, a gímszarvasok, a japán szikák, a muflonok, a vaddisznók, az ausztráliai emuk
  • Madárröpdék: fácánok (vadász, arany, ezüst, király), kék pávák, kacagó gerlék, vadpulykák, szajkók, szarkák, gyöngytyúkok
  • Vízi világ megfigyelőpont: tőkés récék, nyári ludak, mandarin récék

Kilátó, tanösvény, tájmúzeum

A 15 méter magas kilátóból kitűnő a panoráma a tóra és a Velencei-hegységre. A kalandjátszótér egy csúszdával, rönkvárral, hintával, kötélpályával felszerelt park, ami igazi feltöltődést ígér a kicsiknek.

Az interaktív eszközökkel felszerelt tájmúzeum bemutatja a vidék természeti képét, nyomon követi földtörténeti kialakulását, éghajlati, geológiai és talajviszonyait, vízrajzát; betekintést nyújt a környék kultúrtörténetébe, valamint megismerkedhetünk a Velencei-tóhoz kötődő népi mesterségekkel is.

Az erdészeti tanösvény 9 állomásból áll, 1300 m hosszú, ahol tájékoztató táblák segítik az erdő életközösségeinek, valamint az ember erdei tevékenységének megismerését.

Megközelítés: 

  • autóval: M7 autópályán, lehajtás a Pákozdi-pihenőnél vagy a 8116-os számú főútról      
  • kerékpárral: a Velencei-tavi kerékpárúton                                                                             
  • hajóval: Agárdról a Szúnyog-szigetre, onnan pedig 35 perc séta
  • helyközi buszjárattal: Leszállás a Pákozd-Honvéd Emlékmű megállóhelyen, onnan pedig 15 perc séta

Nyitvatartás:
Hétköznap: 10.00 - 18.00
Hétvégén: 9.00 - 18.00

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére