Jelenlegi hely

Óvodás a családban: traumák helyett élményeket gyűjts a gyermekeddel!

Bármennyire körültekintően formáljuk, óvjuk a kisgyermekeink világát, felügyeljük minden mozdulatukat, szabályozunk minden hozzájuk elérő ingert – legkésőbb a kicsik óvodás korára kénytelenek vagyunk kiengedni a kezünkből a kizárólagos irányítást. Szülőként a legtöbb, amit tehetünk, hogy időben felkészítjük ezekre az új helyzetekre, kihívásokra a piciket, ezzel lehetővé téve számukra, hogy ez a sok-sok újdonság élményként, és ne traumaként hasson. Ennek a folyamatnak hiánypótló eszköze az A Tulipán Csoport mesekönyv-sorozat, amely varázslatos útmutatóként szolgál az óvoda egyelőre még ismeretlen világában – mind a kicsik, mind a szüleik számára!

Három szerencsés Imami olvasó most akár 3 részt meg is nyernet a sorozatból. 
EZ JÓL HANGZIK, JÁTSZOM A MESÉKÉRT!

Mindannyian a legjobb tudásunk szerint neveljük a kisgyermekeinket, megválogatjuk a környezetükbe kerülő személyeket, tárgyakat, élményeket. Csakhogy legkésőbb az óvodában szembesülnünk kell azzal a szorongató ténnyel, hogy szeretett csemetéink elsősorban már nem az általunk választott közösségbe kerülnek, nem csak szabályozható élményeket és tapasztalatokat gyűjtenek. Erre érdemes minél előbb felkészülni mindkét oldalt: a kisgyermekeket ugyanúgy fel kell vértezni az új kihívásokra, mint önmagunkat, hogy ne csorbuljon a szülői önbizalmunk.

A Tulipán Csoport: egy édesanya és két kislányának tapasztalatai, egy csipet varázslattal

Szabó Ágnes, az A Tulipán Csoport mesekönyv-sorozat írója és illusztrátora saját tapasztalataiból merítve gyűjtött össze egyelőre 25 speciális, kicsik és szüleik számára kihívást jelentő élethelyzetet. A mesékben minden alkalommal az Óvónéni és a Tulipán Csoport nyolcfős közösségének kis tagjai élhetik át a valóságból is jól ismert kalandokat: a beszokás kihívásait, délután a szülő késését, a doktor bácsival vagy védő nénivel való találkozást, az óvodás-szerelmet – hogy csak párat említsünk a legizgalmasabbakból.
A történetek során az életszerű helyzetek színes, vidám képekkel kiegészülve, többnyire varázslatos megoldással zárulnak – amelynek kapcsán szülőként lehetőségünk van beszélgetni, elmélyedni egy-egy témában a saját gyermekünkkel, ezáltal felvértezni őt a várható újfajta szituációkra. A szerző tudatosan alakította sokszínűvé a Tulipán Csoport apró hőseinek karaktereit: kislányok és kisfiúk, szőkék, vörösek, barnák egyaránt megtalálhatók közöttük, hogy valamennyiünk gyermeke találjon a maga számára is könnyedén azonosulható szereplőt a repertoárból.

Három szerencsés Imami olvasó most akár 3 részt meg is nyernet a sorozatból. 
EZ JÓL HANGZIK, JÁTSZOM A MESÉKÉRT!

A vírushelyzetben otthon rekedt kicsiknek is nyújt programalternatívát

A mostani kaotikus hétköznapok során sokat segíthet, ha a kezükbe vesszük az A Tulipán Csoport sorozat hamarosan megjelenő 25. részét, amelyben Szabó Ágnes kifejezetten otthoni programötleteket gyűjtött csokorba. Sütés, rajzolás, beöltözés és otthoni kertészkedés – mind-mind olyan program, amely a kicsiknek igazi kaland, és amely segíthet nekik trauma helyett kuriózum élményként felfogni a vírushelyzet okozta kényszer-otthonlétet.

„A saját bőrömön tapasztaltam, milyen sok múlik azon, hogy előre felkészüljünk a gyermekeimmel az új, előre kalkulálható kihívásokra, és hogy mennyit jelent nekik, ha nem eszköztelenül, tanácstalanul keverednek ezekbe a helyzetekbe” – hangsúlyozza Szabó Ágnes. – „Nem is volt kérdés, hogy ezt a tapasztalatot szeretném minél többekkel megosztani, bízom benne, hogy a szülőtársaimnak is a segítségére lesz ez a sorozat!”

További információ ITT.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére