Jelenlegi hely

Tápiókapuding gránátalmával és pisztáciával

A tápiókapuding első kóstolásra családunk kedvence lett. Ezek a kis gyöngyök amikor elkezdjük főzni, áttetszővé válnak, zselészerűek lesznek. Kókusztejjel készítve finom, krémszerű, kókusz ízű pudingot kapunk, egészen különleges desszertünk lesz. 
A gránátalma tele van antioxidánssal, lassítja az öregedést, sok benne a C-vitalmin, immunrendszerünk jóbarátja.

Hozzávalók: 

  • 1 nagyobb bögre (3 dl) tápiókagyöngy
  • 1 gránátalma
  • 1 marék sótlan pisztácia (megpucolva, durvára törve)
  • 1 doboz kókusztej (400 ml)
  • 3 dl tej 
  • 3-4 evőkanál barna cukor (ízlés szerint)
  • 1/2 tk. vanília aroma
  • víz (amibe beáztatjuk a tápiókagyöngyöt)

 


 

A tápiókagyöngyöt beáztatjuk 15 percbe annyi vízbe, hogy két újjnyira ellepje. Közben a kemény kis gyöngyök szépen megpuhulnak. Leöblítjük és lassan főzzük az összes hozzávalóval, a gyümölcs kivételével.

Amíg megpuhul, addig neki is láthatunk a gránátalmából a magokat kivarázsolni. Ebben a gyerekek is tudnak segíteni, pici kezükkel ügyesen tudják a kis hártyákat a magokról leszedni, addig tudunk beszélgeti.
 

Akkor lesz jó a tápióka, ha áttetszővé válnak a gyöngyök, kóstoljuk meg 15-20 perc elteltével, hogy megpuhult-e. Ha készen van a pudingunk, picit hagyjuk hűlni. 
Önthetünk még hozzá egy kis tejet, ha nagyon sűrű lenne.  Langyosan poharakba szedjük, rátesszük a gránátalmát és a pisztáciát. Fogyaszthatjuk hidegen is, nekünk épphogy kihűlve ízlik legjobban. 

Bármilyen gyümölcsöt tehetünk a tápiókapuding tetejére, áfonyát, mangót, meggyet, epret, a kedvenc gyümölcsünket. Ebből a mennyiségből hat adag tápiókapudingunk lesz. 

 

Jó étvágyat!

 

May Andi - Monorimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére