Jelenlegi hely

Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

Cím: 8700 Marcali, Széchenyi utca 60.
Telefon: 85/ 510-561
E-mail: marcalinoszlopy@gmail.com
Web: noszlopy-marcali.hu
OM azonosító: 033985

Intézményvezető: Szilágyi István Jenő

Fenntartó: Siófoki Tankerületi Központ

Elődintézményünket a Marcali Polgári Iskolát a Marcali Polgári Iskolai Egyesület 1908-ban alapította. Ekkor teremtődött meg Marcaliban az általános műveltséget magasabb szinten megalapozó, középfokú képzés lehetősége. Az akkori polgári iskola a tűzoltóság melletti épületben működött.
Az első négy évben kizárólag fiúiskolaként működő intézmény mellett – 1912-ben az Egyesületi Polgári Leányiskola is megnyitotta kapuit. Később a két iskola egyesült, s újabb évek elteltével egyesületiből állami fenntartásba került.
Az oktatás feltételeinek javítására Gróf Klébelsberg Kuno kultuszminiszter 1927-ben új, korszerű iskolaépületet építtetett, amely napjainkban is a város egyik legszebb középülete.
A 40 éven át működő polgári iskola szellemiségét, a magas szintű, gyakorlati életre orientált nevelő–oktató munka jellemezte, melyet az utódintézmény pedagógusai ma is példaként tekintenek (példa erre pl. a kompetencia-alapú oktatás).
A polgári iskola az 1945-től 1948-ig fokozatosan –az ún „együttműködő iskola” keretei között– nyolc évfolyamos általános iskolává alakult át. Azóta – előbb a város egyetlen – majd 1979-től, a Mikszáth Kálmán úti Iskola létesítésétől pedig a település egyik általános iskolája.
Az intézmény 1975-ben vette fel az 1848/49-es forradalom és szabadságharc marcali kormánybiztosának, Noszlopy Gáspárnak a nevét.
Az átalakult iskola pedagógiai koncepciójában évtizedeken át szerepelt az iskolaotthonos nevelés, az idegen nyelvi tagozat, több anyanyelv tanítási program, illetve matematikai kísérletben való közreműködés. 
Volt „mintaiskola”, „bemutató iskola”, „kistérségi bázisiskola”.

Napjainkban is rendszeresen közreműködünk pedagógus továbbképzések, tanulmányi versenyek szervezésében, lebonyolításában. Sikerrel hajtottuk végre a „Kompetenciaalapú nevelés-oktatás bevezetése a Noszlopy iskolában” c. HEFOP 3.1.3 projektet. Jelenleg a TÁMOP 3.2.2. pályázati programban a „Kompetenciaalapú oktatás minősített referenciaintézménye” címre, illetve megtisztelő feladatra pályázunk.

Az iskolában jól felkészült innovatív, kutató, fejlesztő pedagógusok tanítanak.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére