Jelenlegi hely

Készülj a tavaszra!

Eljött a télnek az a pontja, amikor már elég.

Február közepe van. Ilyenkor már igazán vágyunk a tavaszra. Már a BKK járművein is takarékra kapcsolták a fűtést, vagy annyira fázik a lelkem, hogy meg se érzem a tél elején tapasztalt bódító hőséget, amikor felszálltam.Otthon is visszavettem a hőmérsékletet, részben a gázszámla és részben az önámítás miatt. Az utcákat járva úgy tűnik, mintha az emberek is tüntetnének, egyre kevesebbszer látok rajtuk sapkát, kesztyűt... 

Eljutottunk oda, hogy apa is öt perc alatti szintidővel öltözteti teljes hacukába a két totyogót, és már ők is - magukat megadva=csak másnaponként balhézva, hogy neeeeeeeeeem kell a sígatya - tűrik a procedúrát. Annyi és olyan hangos farsangi bulikon veszünk részt és tartunk, amennyi csak belefér. Mert amellett, hogy jól érezzük magunkat, bennem van a hit, hogy ezzel tényleg teszek valamit a tél végéért. 

Én szeretem a telet, de tényleg. Most viszont már elég!


De tulajdonképpen miért is várjuk egyre türelmetlenebbül, hogy jöjjön a tavasz, mit ad nekünk?

ÚJAT!

Valami mást, mint ami eddig volt, mindezt azzal a luxussal, hogy igazán nem kell semmit tennünk érte, csak kivárni. És egyszer csak minden kivirágzik, megújul, szebb, kellemesebb, élvezhetőbb, komfortosabb lesz.

A tavasz maga az újrakezdés – a természetben is.

Van ebben a tél végi időszakban némi önáltatás, hogy majd, ha jön a jóidő, és vele együtt minden jobb lesz. Ezért is várjuk piszkosul az első hóvirágokat. Azonban azt tudni kell, hogy csak úgy maguktól nemcsak az új évi fogadalmak, de a második körös „majd tavasszal” kívánságok sem válnak valóra.

A tél a tervezés, a megpihenés, a megnyugvás ideje.
A fehér hótakaró olyan, mint a tiszta lap. Arra tudunk írni.

Ha vannak terveid, vágyaid, álmaid, akkor most még van idő, hogy megfogalmazd és le is írd őket! Igen, le kell írni, mert utána tudsz velük csak tervezni. A leírás során fogod igazán megfogalmazni és végiggondolni, hogy mit is szeretnél, és a későbbiek során azzal tudod összevetni, hogy hova jutottál. És akkor már jöhet a tavasz, az újrakezdés, mert tudni fogod, hogy számodra merre van előre.

Néhány kérdés, ami segíthet a tervezésnél:

  • Hol tartok most?
  • Hová szeretnék eljutni?
  • Mi az, ami jó, elég?
  • Miből szeretnék többet?
  • Mi az, ami rossz?
  • Miből szeretnék kevesebbet?
  • Mi az az új (ha van ilyen), amit szeretnék?
  • Mit szeretnék elengedni az életemből?

Ha az alapkérdéseket végiggondoltad és leírtad a válaszokat, akkor a következő lépés az akciók megfogalmazása és utána a megvalósítás. 

Egy új kezdet!

Blaskó Anna, Hr- és munkaügyi szakértő, közgazdász-szociológus, két gyermek édesanyja

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére