Jelenlegi hely

Készülj a tavaszra!

Eljött a télnek az a pontja, amikor már elég.

Február közepe van. Ilyenkor már igazán vágyunk a tavaszra. Már a BKK járművein is takarékra kapcsolták a fűtést, vagy annyira fázik a lelkem, hogy meg se érzem a tél elején tapasztalt bódító hőséget, amikor felszálltam.Otthon is visszavettem a hőmérsékletet, részben a gázszámla és részben az önámítás miatt. Az utcákat járva úgy tűnik, mintha az emberek is tüntetnének, egyre kevesebbszer látok rajtuk sapkát, kesztyűt... 

Eljutottunk oda, hogy apa is öt perc alatti szintidővel öltözteti teljes hacukába a két totyogót, és már ők is - magukat megadva=csak másnaponként balhézva, hogy neeeeeeeeeem kell a sígatya - tűrik a procedúrát. Annyi és olyan hangos farsangi bulikon veszünk részt és tartunk, amennyi csak belefér. Mert amellett, hogy jól érezzük magunkat, bennem van a hit, hogy ezzel tényleg teszek valamit a tél végéért. 

Én szeretem a telet, de tényleg. Most viszont már elég!


De tulajdonképpen miért is várjuk egyre türelmetlenebbül, hogy jöjjön a tavasz, mit ad nekünk?

ÚJAT!

Valami mást, mint ami eddig volt, mindezt azzal a luxussal, hogy igazán nem kell semmit tennünk érte, csak kivárni. És egyszer csak minden kivirágzik, megújul, szebb, kellemesebb, élvezhetőbb, komfortosabb lesz.

A tavasz maga az újrakezdés – a természetben is.

Van ebben a tél végi időszakban némi önáltatás, hogy majd, ha jön a jóidő, és vele együtt minden jobb lesz. Ezért is várjuk piszkosul az első hóvirágokat. Azonban azt tudni kell, hogy csak úgy maguktól nemcsak az új évi fogadalmak, de a második körös „majd tavasszal” kívánságok sem válnak valóra.

A tél a tervezés, a megpihenés, a megnyugvás ideje.
A fehér hótakaró olyan, mint a tiszta lap. Arra tudunk írni.

Ha vannak terveid, vágyaid, álmaid, akkor most még van idő, hogy megfogalmazd és le is írd őket! Igen, le kell írni, mert utána tudsz velük csak tervezni. A leírás során fogod igazán megfogalmazni és végiggondolni, hogy mit is szeretnél, és a későbbiek során azzal tudod összevetni, hogy hova jutottál. És akkor már jöhet a tavasz, az újrakezdés, mert tudni fogod, hogy számodra merre van előre.

Néhány kérdés, ami segíthet a tervezésnél:

  • Hol tartok most?
  • Hová szeretnék eljutni?
  • Mi az, ami jó, elég?
  • Miből szeretnék többet?
  • Mi az, ami rossz?
  • Miből szeretnék kevesebbet?
  • Mi az az új (ha van ilyen), amit szeretnék?
  • Mit szeretnék elengedni az életemből?

Ha az alapkérdéseket végiggondoltad és leírtad a válaszokat, akkor a következő lépés az akciók megfogalmazása és utána a megvalósítás. 

Egy új kezdet!

Blaskó Anna, Hr- és munkaügyi szakértő, közgazdász-szociológus, két gyermek édesanyja

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére