Jelenlegi hely

Ha elmúlik karácsony...

Az ünnepek, a téli szünet nagyon hamar eltelik. Olyan hamar, hogy nem is tudom utólag, hogy kihasználtam-e minden egyes értékes percét. Mert minden apró perce értékes, mint a gyerekek számára a lehulló hópelyhek. 

Idén fáradtan és kissé elgyötörten ért az ünnep előszele, bár barátainktól idén is meghallgattam, már novemberben, hogy nálam már minden biztos készen van, és mosolyogva konstatálták, mikor mentegetőztem, hogy nem, sajnos idén még semmi sincsen. 

Aztán elért engem is a hangulat (igen, a mézeskalács és a karácsonyi zenék segítettek  ), és jött vele a dekoráció és az óriási fenyő. Nálunk szuper a munkamegosztás: férfi munka, női munka, gyermekek hátráltató munkája, tökéletes egységet alkot. Nem idegeskedünk, hiszen régen megbeszéltük, hogy amire nem jut idő, az valószínűleg nem is olyan fontos, így hiányát sem érezzük majd. Az ünnep napjai olyan gyorsan elmúltak, hogy észre sem vettük. A kacarászások, a társasjáték is szép emlék már csupán. Az extra ajándék, hogy végre olvasni is tudtam. (Ha nem is újévi, de karácsonyi fogadalom, hogy minden nap olvasok majd egy-egy oldalt legalább.)

Végül egy jó szilveszteri bulival búcsúztattuk az óévet, és bele sem kezdtünk a fogadkozásokba. Se malacfarka, se kéményseprő, se szerencsepénz. A babonákból a lencse és az elsejei semmittevés maradt, előbbit kibírtam az idei gazdagság reményében, utóbbi pedig jól is jött a bulizás után. Némi családi botrány tört ki a szemét miatt, amit nem hagytam kivinni, de aztán győzött a józan ész, és a szerencsénket (vagy mit) bent hagytuk elsején a lakásban.

Bevallom, én szoktam fogadalmakat tenni. Igazi XXI. századi emberke lévén már tavaly is a telefonom jegyzet részébe írtam a következő évi megfogadni valót. Azonban most azt sem volt időm megnézni, hogy mennyire tartottam be a tavalyit, az idei pedig el sem készült. Lehet, hogy már mindegy?... Azaz nem is olyan fontos ez a fogadkozás?...

Szóval pihentem, pihentünk. Végre tényleg sikerült kicsit elszakadni a mindennapoktól, a mókuskeréktől. Aztán persze jönnek a hétköznapok újra. Nem is baj! A kis diákjaim mosolygó arcocskáját látva, érzem, tudom, hogy érdemes bemenni az iskolába, és minden nehézség ellenére velük, értük folytatni a munkát. 

Fogadalom helyett pedig ígéretet teszek magamnak, a családomnak, és a barátaimnak hogy igyekszem nagyon odafigyelni rájuk. Azoknak, akik értik, pedig csak annyit, hogy a jó is elég lesz. A tanítványaimnak ezúton üzenem, hogy mindenben találjuk meg az örömet és vidámságot, hiszen ez mindennél fontosabb!

Minden évre keresek magamnak egy jelszót, egy kis mantrát. Idénre is megtalált ez a dolog. Ezek a gondolatok vezérelnek az utamon 2016-ban:
„Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget,
a hangzavarban a harmóniát,
a nehézségek közt mindig itt van a lehetőség.”

(Albert Einstein)

Mindenkinek nagyon boldog, szerencsés, örömökkel teli boldog új esztendőt kívánok! 

Budácsik Éva, tanítónő, édesanya
Fotó: Pixabay
Forrás: Budapestimami
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére