A programba egy éven belül húsz családot, negyven gyermeket terveznek bevonni, céljaik eléréséhez együttműködnek más civil szervezetekkel.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a program indulásához kapcsolódó eseményen azt mondta: a kormány minden olyan kezdeményezést támogat, amely a legkisebbek, a leginkább elesettek jövőjét pozitívan befolyásolja, valamint segít a rászorulóknak kitörni "az újra- és újratermelődő nyomor, nincstelenség, nélkülözés ördögi köréből".
Úgy vélte, a Biztos kezdet gyermekházban megszerezhető alapok a programba bekapcsolódók egész életére kihatnak, de a velük való foglalkozás már rövid távon is megtérül, az eredmények láthatóak lesznek a résztvevők mozgás- és beszédfejlődésében, a higiéniai és étkezési szokásokban.
Lehel László, a segélyszervezet elnök-igazgatója arról szólt, hogy a szervezet országosan tíz helyen ezerötszáz gyermek részvételével, szüleik bevonásával végez a kaposvárihoz hasonló, az esélyteremtést szolgáló tevékenységet.
Lévai Anikó jószolgálati nagykövet a segélyszervezet tapasztalatairól szólva azt mondta: ha a családok helyzete jó, az pozitív hatással van egy városrész, egy város életére is. Hozzátette, ha segíteni akarnak adott környéken élő családoknak, akkor a legjobb mód az, ha a gyerekeken segítenek, a náluk elért változások kedvezően hatnak a szülők viselkedésére, példamutatására, munkavállalására is.
Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere kiemelte, erkölcsi kötelesség támogatni azokat, akiknek nehezebb a sorsuk. Példaként hozta fel, hogy a somogyi megyeszékhelyen ösztöndíj segíti a roma fiatalok továbbtanulását, képzését, emellett a városban számos jó szándékú ember és szervezet is van, aki-amely ennek szellemében tevékenykedik.
forrás: MTI
képek: Magyar Ökumenikus Segélyszervezet