Jelenlegi hely

„Egyre több a tehetség!" - ezzel a gondolattal indítjuk útjára Gyermek Akadémiánkat!

Digitális korunk újrarendezi a tanulás – tanítás egyes értékeit, és ami még ennél is fontosabb, gyermekeink képességeit is.


Miért akadémia?

A Gyermek Akadémia elnevezés az értelmezésen túl a megkülönböztetésünkre is szolgál. (Kaposváron sok jó állami és civil szervezet foglalkozik gyermekek fejlesztésével.)

Akadémiák a 17. század óta ismertek. Az akadémia olyan iskolát jelent, ahol egy meghatározott témában (pl. festészet, irodalom) közös alapelveket elfogadó emberek alkotnak egy társaságot, közösséget. Mi ezt az „iskolai” formát szeretnénk a továbbiakban alkalmazni, a hagyományos iskolarendszeren kívül, főként a délutáni órákban.

Induló akadémiánk alapelve régi-új gondolat! Minél több időt, és lehetőséget szeretnénk biztosítani a gyermek "semmi mással" nem helyettesíthető tevékenységének: a játéknak.

Helyszínül olyan dinamikus, 21. századi környeztet alakítottunk ki, ahol az évszázadok óta ismert és elismert táblajátékok, mint a sakk, a mancala, a koridor, abalone stb., illetve korunk okos eszközei, mint a micro-bitek, Minecraft építő játék, és STEM (nemzetközi pedagagógiai szóhasználatban a természettudományos, informatikai, technikai, matematikai, és művészeti területek) kellő egyensúlyba kerülhetnek egymással.


Miért a táblajátékok?

A megváltozott kulturális környezetben az írásbeliség elsődlegessége - neuropszichológiai kutatások alapján -, eltolódik a téri-vizuális képesség robbanásszerű fejlődésének irányába.

Olyan új képességstruktúrákat kell kialakítanunk gyerekeinknél, amelyek képessé teszik őket az állandó változások lekövetésére, a bizonytalanság tűrésére, az élethosszig tartó tanulás kihívásaira, a problémák megoldására, az érzelmi intelligencia fejlesztésére, erkölcsi, és morális normák kialakítására. Nézetünk szerint a táblajátékok a valóságot, az életet szimulálják, a játék eszközeivel.

A játék kreatív tevékenység, elgondolkodtat, tanít, feszültséget old, szórakoztat, erkölcsi értékeket közvetít. Ha a játszmát, a partit most el is vesztetted, a következőben lehetsz te a nyertes!  Vagyis olyan az életünk, mint egy jó koridor játék, ahol a partner olyan útvonalakat, lehetőségeket állít, hogy a szabad, és járható utat csak igen komoly előrelátó gondolkodás után, stratégiai gondolkodás kialakításával találhatjuk meg. Vagy egy élvezetes abalone játszma, ahol a golyók (mondhatjuk a csapat) együttartása a győzelem, a cél elérésének a záloga. És ott van még egy jó sakkjátszma, mikor vezéráldozat után is sikeresen  mattoljuk ellenfelünknek, vagyis elérhetjük a célunkat.


Miért az okoseszközök és a digitális játékok?

Ma már lehetetlenség életet szervezni, tanulni, írni számítógép, illetve okoseszköz nélkül. Mi nem tanítjuk az informatikát, hanem alkalmazzuk, a gyerekek számára oly kedves tevékenységgel, a Minecraft építőjátékkal. A már említett téri – vizuális képességek ugrásszerű változásait kihasználva, olyan helytörténeti ismeretek megszerzését illetve rendszerezését célzzuk meg, amely során játékosan, korszerű módon jutnak ismerethez és tudásanyaghoz a kurzusok résztvevőit.


Miért a STEM ?

A természettudományos, informatikai, technikai, matematikai területek kiemelten fontos szerepet kapnak akadámiánkon.

A közös munka során kiemelkedő képességeket, motivációt mutató gyermekek számára tehetséggondozó programunkat, három korosztály és tematika szerint egymásra épülő szinten valósítjuk meg.

Akadémiánk kurzusai között a hagyományos iskola-előkészítő foglalkozások is indulnak. Ezeket szintén egyedülálló módon, modulokra bontva is elérhetővé tesszük.

  • "Kaposvárcraft "városfelfedező, és minecraft kurzus
  • Iskolaelőkészítő kurzus, iskolaelőkészítő modulok
  • Cirka-firka grafika (grafomotoros készségek fejlesztése)
  • Mozgásfejlesztés (téri - síkbéli tájékozódás, alaklátás- formaállandóság, sorrendiség fejlesztése)
  • Számolás, és olvasás elsajátításához szükséges látási, - hallási, mennyiségállandósági készségek fejlesztése
  • Táblajátékok kurzus

A kurzusok március 20-ától indulnak.
Jelentkezzetek MOST!

Elérhetőségeink:

Tel.: 06 20 501 7110
E-mail: katagoston@gmail.com
www.masikiskola.org/gyermekakademia/

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az évrendező füzet segít rendet tenni az életedben

Évrendező munkafüzet 2024/2025: zárd le az előzőt és tervezd meg az újat!

Zárd le 2024-et. Tervezd meg 2025-öt. Az évrendező segít. Egy zseniális találmány, hogy 2025 végre a Te éved legyen!
Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Ugrás az oldal tetejére