Jelenlegi hely

Fedezd fel Budapestet különleges járműveken!

A nyári hónapokban utazhattok a BKK hajójáratain, a fedélzetről csodálatos panoráma látható. Különleges élmény a főváros nevezetességeinek felfedezése a régi idők járművein is, a Duna és a Termál villamossal, valamint nosztalgiabusszal, ill. a Hófehérke nosztalgiahajó útvonalán.

BKK hajójáratok a Dunán

A gyerekekkel turistásat is játszhattok, ha felszálltok az egyik BKK hajóra északról déli irányba vagy visszafelé. A D11-es és a D12-es hajójárattal a Kopaszi gáttól Rómaifürdőig lehet utazni.

A teljes útvonal:
Kopaszi gát (BudaPart) - Müpa (Nemzeti Színház) - Haller utca - Egyetemváros - Boráros tér H (Petőfi híd) - Szent Gellért tér M (Szabadság híd) - Petőfi tér (Erzsébet híd)  - Várkert Bazár - Kossuth Lajos tér M - Batthyány tér M - Margitsziget, Centenáriumi emlékmű - Népfürdő utca (Árpád híd) D11 Meder utca D11; Óbudai-sziget D12- Rómaifürdő 

A hajó a Margitsziget mellett halad el, látható a Parlament, a Budai Vár, a Várkert Bazár, a Gellért hegy és a többi nevezetesség. A hidak alatt hajózni érdekes élmény a kicsiknek. Hétköznap bérlettel is használható, 6 éves kor alatt ingyenes.

Hétvégén, ill hétköznap, ha nincs érvényes bérlet a felnőtt jegy ára 750 Ft, gyerekek jegy 550 Ft (6-14 év). A Duna állása befolyásolja a megállókat, alacsony vízállásnál több helyen nem tudnak a hajók kikötni. Óránként közlekedik.

A D11-es és a D12-es hajó menetrendje elérhető ITT

Nosztalgiajárművek

2017 májusától szeptember végéig közlekednek a BKK közkedvelt nosztalgiajáratai, melyek között - a világon egyedülálló módon - a Duna és a Termál villamosra keresztelt nosztalgiajáratok és az SH jelzéssel közlekedő Hófehérke nosztalgiahajó mellett már a csuklós nosztalgia Ikarusz busszal is utazhatnak a régmúlt szerelmesei.

Az 1970-ben gyártott Ikarus 180-as csuklós nosztalgia-autóbusz ettől az évtől már menetrend szerinti nosztalgiajáratként, minden hónap második vasárnapján körjáratként szállítja az érdeklődőket. A több mint 16 méter hosszú autóbusz 1980-ban közlekedett utoljára menetrend szerint a forgalomban.

Az autóbuszt 2013-ban felújították, eddig is szállított utasokat, de idén már menetrend szerinti nosztalgiajáratként közlekedik. A BH jelzéssel közlekedő busz a Deák Ferenc térről indulva, a Ferenciek tere-Erzsébet híd-Lánchíd utca-Bem rakpart-Margit híd-Bajcsy-Zsilinszky út-Deák Ferenc tér útvonalon jár.

A világ tíz legszebb villamosvonala közé választott 2-es villamos vonalán, szombaton közlekedő Duna villamos (DH) a Közvágóhíd H és a Jászai Mari tér között jár. A pesti felső rakparton halad a Jászai Mari térről indulva, és a Kossuth Lajos tér vonalában ér ki a Duna-partra, majd a Lánchíd alatt átbújva jut el a Duna-korzóra.

Akár napközben, akár sötétedés után ezen a vonalon mindig egyedülálló látvány tárul az utazó szeme elé, hiszen közvetlen közelről csodálhatja meg a magyar Parlament egyedülálló épületét, a Duna-korzót és a pesti szállodasort, valamint a folyó vizében tükröződő csodálatos budai panorámát a Halászbástyával, a Mátyás templommal és a budai Várral.

Budapest fürdőváros, területén számos gyógyhatású hévízforrás található, melyek vizét a város népszerű gyógyfürdői használják fel. Vasárnap a budai fonódó villamoshálózat vonalán a Szent János Kórház – Rudas fürdő – Lukács fürdő – Szent János Kórház vonalán körjáratként közlekedő Termál villamossal (TH) utazva, alkalom nyílik több történelmi, műemlék fürdő megtekintésére is.

Ezen a vonalon a Parlament épületével büszkélkedő pesti oldal panorámájában gyönyörködhetnek a nosztalgiázók. A villamos a Szent János Kórháztól indulva jut el a híres Rudas Gyógyfürdőig, ahonnan a Dunával párhuzamosan az Erzsébet híd, a Lánchíd, majd a Margit híd alatt áthaladva jut el a Szent Lukács Gyógyfürdőig.

A Hófehérke nosztalgiahajóról a körülbelül 45 perces út során teljes pompájában megtekinthető a Duna-part csodálatos panorámája, amelyet az UNESCO a világörökség részének nyilvánított. A Hófehérke az egyik utolsó képviselője a Dunán még hajózó klasszikus építésű, a XIX. században épült hajóknak. A hajótest 1895-ben épült Újpesten, a Schoenichen-Hartmann Hajógyárban.

A járatokat nosztalgia-vonal- vagy -napijeggyel, illetve éves nosztalgiabérlettel lehet igénybe venni. A jegy és bérlet megvásárolható elővételben a BKK Ügyfélközpontjaiban vagy a helyszínen, a járművön dolgozó kalauztól. A járatokról, az útvonalról és a nosztalgiajárművekről részletes információk ITT olvashatók.

Forrás: budapest.hu, bkk.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére