Jelenlegi hely

Állítsuk meg az iskolai zaklatást! - előadások és workshop Kaposváron

Ezúttal nagyon komoly témával foglalkozunk Kaposvárimami napunkon. Az iskolai bántalmazás, zaklatás sajnos napjainkban egyre több gyermeket, kiskamaszt, kamaszt érint.

Hogyan ismerjük fel?

Mit tehetünk ellene?

STOP BULLYING! - Állítsuk meg az iskolai zaklatást! címmel szervezünk megoldásokat kínáló napot pedagógusoknak és szülőknek 2022. október 8-án, szombaton, a könyvtárban.

Az előadásokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Figyelj arra, hogy a délelőtti és délutáni programokra külön kell, hogy regisztrálj!

Időpont: 2022. október 8. (szombat)
Helyszín: Takáts Gyula Könyvtár, Kamaraterem
7400 Kaposvár, Csokonai u. 4.

 

10.00 A gyerektársadalmak működésének sötét oldala

Teveliné Horváth Melinda, szakpszichológus - előadás

Mi valójában a bullying? Az iskolai zaklatás típusai, tünetei, következményei. Kik a zaklatás folyamatának résztvevői, milyen reagálási módok ismertek? Milyen megoldási stratégiák vannak?

 

13.00 Észrevesszük? – Vegyük észre!!!

Szigeti Mónika, szakpszichológus, pszichoterapeuta - előadás

Mit lehet tenni, ha felmerül a bullying gyanúja? Egyáltalán, milyen jelei lehetnek annak, ha egy gyerek, kamasz iskolai zaklatásnak, bántalmazásnak van kitéve? Hogyan segíthetjük a bullying megállítását pedagógusként, szülőként vagy akár diáktársként? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az előadásban.

 

14.00 Észrevettük… 

Szigeti Mónika, szakpszichológus, pszichoterapeuta 
- Pszichodráma workshop a bullying ellen

A workshop elsősorban azoknak szól, akik pedagógusként vagy szülőként részesei voltak tanítványaik, gyermekeik révén, vagy akár saját iskolai éveikben valamilyen bullying eseménynek. Önismereti fókusszal, pszichodramatikus eszközökkel segítjük a résztvevőket abban, hogy a bullyinghoz kapcsolódó élményeik, érzéseik, tapasztalataik reparálódni tudjanak, és ezáltal segíthessék a későbbiekben az ehhez hasonló szituációk elkerülését vagy megoldását.

 

Szeretettel várunk!

A Kaposvárimami csapata


A program a Kaposvárimami Egyesület szervezésében, a Nemzeti Együttműködési Alap, a Bethlen Gábor Alapkezelő és a Miniszterelnökség támogatásával valósul meg.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére