Jelenlegi hely

Néhány év, és életveszélyes lehet egy tüske?

A század elején még bele lehetett halni egy rózsatüske szúrásába, de ezt a problémát - hála Flemingnek, az antibiotikum felfedezőjének - egy évszázadra magunk mögött hagyhattuk. Sajnos a világ új korszak előtt áll. Veszélyesen nő az antibiotikumokra és egyéb gyógyszerekre rezisztens, ellenálló kórokozók száma. Ez mára a világ minden országában problémát jelent, mert az ellenálló kórokozók nem reagálnak a gyógyszeres kezelésre.

 

Hogyan előzhetjük meg a terjedő antibiotikum-rezisztenciát?

10-ből kilenc esetben vírusos eredetűek a felső légúti fertőzések, melyekre sajnos sokszor szükségtelenül szedünk antibiotikumot. Testünkben több ezer baktériummal élünk egyetértésben, ezek a baktériumok hasznos szolgálatot is tesznek nekünk. Amikor antimikrobiális gyógyszereket szedünk - pl. antibiotikumot - ezeket a mikroszkópikus nagyságú segítőket is elpusztítjuk. A nem megfelelően szedett, túl gyakran felírt antibiotikum legyengíti az egyik legfontosabb immunszervünket, a belünket, és ellenálló baktériumtörzsek elszaporodását is okozza. A baktériumok kiválóan alkalmazkodnak a környezethez, gyorsan megtanulnak védekezni a gyógyszerek ellen.




A WHO, az egészségügyi világszervezet a problémát nagyon komolyan veszi: sürgősen cselekedni kell, mert enélkül egy poszt-antibiotikum korszakba lép a világ, amelyben a sajnos a kisebb sérülések, fertőzések is életveszélyesek lehetnek.

Csökkenteni kell a háziorvosi alapellátásban és a mezőgazdaságban-állattenyésztésben rutinszerűen alkalmazott antibiotikumok mennyiségét.

Magyarországon egy kisgyerek átlagban évente 1 doboz, egy pulyka 2 doboz antibiotikumot szed be.

A másik megoldás a hatékony tradicionális gyógymódok alkalmazása. Ez a WHO genfi ajánlásának is egyik kulcspontja. Számos, vizsgálatokkal is bizonyított hatású gyógynövény alapanyagú gyógyszer van, melyek serkentik az immunfolyamatokat, gyulladásgátló és közvetlen vírusölő hatással is rendelkeznek.

A homeopátia szintén egyenrangú terápiás megoldás. Egy friss kutatásban 800 francia háziorvosi praxisban 8559 beteg részvételével vizsgálták a gyógyszerfelírási szokásokat, és azt találták, hogy a homeopátiát is alkalmazó orvosok 57%-kal kevesebb antibiotikumot írtak fel, míg a gyógyulás arányában nem volt különbség.
 


Hogyan gyógyuljunk?

A kezelést kétféleképpen közelíthetjük meg – elpusztíthatjuk a kórokozót, vagy támogathatjuk a szervezet saját, fantasztikusan megtervezett védekező rendszerét, az immunrendszert. Az alapok: tiszta ivóvíz, kézmosás, a fertőtlenítőszerek okos, de nem túlzott használata és a komplementer gyógymódok, mint a homeopátia lehetőségeinek megismerése!
 

Mit tehetünk?

Csökkentsük a környezetünkben használt fertőtlenítőszerek mennyiségét, mert az erős fertőtlenítőszerek miatt az ellenálló törzsek szaporodnak el.

Ismerjük meg a takarítás alternatív lehetőségeit a háztartásban, a természetes fertőtlenítőszereket, illóolajokat.

Megfelelő táplálkozással óvjuk a beleket, a bélflórát, ezt a fontos immunszervet!

Betegség esetén, ha az orvos három nap várakozást javasol, használjuk a homeopátia, fitoterápia által nyújtott lehetőségeket!

Válasszunk alternatív megoldásokra nyitott, esetleg homeopátiás képzettségű háziorvost.
 


Használjuk a lehetőségeinket mérlegelve, a helyzetnek megfelelően!

Ehhez ad segítséget az ingyenesen letölthető e-könyv, melyben az immunrendszer működéséről és az egészséges otthoni környezetről kaphatsz információt:


KATTINTS IDE ÉS TÖLTSD LE AZ INGYENES E-KÖNYVET AZ IMMUNERŐSÍTÉSRŐL!

 

A Doktor Mami YouTube csatornáján jártál már? Kattints ide!


Nézd meg a Harvard Egyetem filmjét az ellenálló baktériumok kialakulásáról.


Forrás:

ANTIBIOTIKUM-TERÁPIÁS KONSZENZUSNYILATKOZAT
Az EPI3 kutatás felső-légúti fertőzések részeredménye

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!
Ugrás az oldal tetejére