Jelenlegi hely

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.

Szülőként kihívást jelenthet olvasásra csábítani a gyerekünket. Van, akinek nincs türelme végighallgatni egy mesét, van, aki lassan tanul olvasni, és van, akinek nem elég fordulatosak a kötelező olvasmányok. Modern világunk felfokozott ingeráradata ráadásul folyamatos konkurenciát jelent a belemerülést igénylő tevékenységekkel szemben.

Balázs Ágnes jól ismeri az izgő-mozgó óvodás mesehallgatót, és az önállóan olvasó kis- és nagyiskolásokat is. Könyvein keresztül az olvasás szabadságáról, saját gyermekkora egyik alapélményéről is mesél. Színészi múltja is segíti a karakterei formálásában; olvasóként könnyű velük azonosulni, beleélni magunkat a letehetetlen történetekbe.

No, de ki mondta azt, hogy egy mesét csak szépen, csendben ülve lehet hallgatni? A Mesék örökmozgóknak sorozat kitágítja a mesélés határait. Legyen szó duzzogó kiselefántról vagy utánzóm majmocskáról, a meséket mókás feladatok kísérik, így az a gyerek sem fog unatkozni, akinek különben hamar elkalandozik a figyelme. A könyvek játékosan segítik a koncentrációs képességek fejlődését. Keressétek a mesékben a színessel írt szavakat, tapsoljatok, ugráljatok, és fedezzétek fel a játékos mesélés örömét!


Később, ahogy megtanulunk olvasni, egy csodavilág kapuja nyílik ki előttünk. Történetek, hősök százai várják, hogy megismerjük őket. Az elején azonban jól jönnek a kezdő olvasót támogató, sikerélményt adó rövid történetek. Ilyen A csodagomb a Már tudok olvasni sorozatból, vagy éppen a Mesélő ABC, amelyben a magyar ábécé minden betűjéhez találunk egy-egy mesét. A történethez tartozó hangzó színes kiemelése segíti a kezdő olvasót a felismerésben, kiejtésben.

A Menjünk világgá egy rövid és szívmelengető történet arról, hogy mindenkinek van helye a világban. Az Egy elsős varázsnaplója című kötet remek útitárs az iskolába lépőknek. Minden nap egy új kaland, amelyet a napló játékos
feladatai segítenek feldolgozni – és megőrizni az emlékeitek között.

Az olvasás ízére egy jó sorozaton keresztül lehet a legjobban ráérezni. Kedvenc hőseink velünk együtt nőnek fel. Vagy mi növünk velük? Lufit az Egy elsős varázsnaplójából már ismerhetik a gyerekek, a regényekkel pedig egészen kamaszkoráig elkísérhetik. A vadóc, de csupa szív kislánnyal mindig történik valami, ám szerencsére mellette van barátja, a megfontolt Szamóca, és persze nagymama megértésére is mindig lehet számítani. A sorozat a gyerek- és kamaszkor valódi problémáit sem kerüli ki – a szerethető karakterek mellett ettől olyan magával ragadó a történet. Balázs Ágnes történetei kedvesen és mókásan hívnak be kicsiket és nagyokat a mesék világába.

Forrás: Móra.hu


A Pécsimami VIP Klub tagjai állandó 35% kedvezménnyel vásárolhatják meg a Móra Könyvkiadó webáruházában megtalálható szinte minden kiadványt, egészen 2025 áprilisig!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére