Jelenlegi hely

3 hobbi, amit mindenképp érdemes megismertetned gyermekeddel!

A tanórákon kívüli hobbi tevékenységek – ha jól választjuk meg ezeket -, akkor szórakoztatóak és építő jellegűek is lehetnek. Mindig úgy érdemes hobbit választani a gyerekeknek, hogy az szórakoztassa és segítse őt a tehetsége kibontakoztatásában. A zenei képzések zöme ide sorolható.

Miben segíthet a zenélés?

A zene segíti az agy fejlődését, hiszen már tudományosan is bizonyított tény, hogy azok a gyerekek, akik zenélnek, sokkal eredményesebbek a tanulásban is. A muzsikálás szórakoztató elfoglaltság, hiszen nagyon élvezetes megszólaltatni egy-egy hangszert. Emellett a zene oldja a stresszt, és segít az elme megnyugtatásában is. Ha az iskolában esetleg túl nagy a nyomás a tanulás miatt, akkor mindenképpen érdemes zenetanárhoz beíratni a gyerekeket. Több tanulmány szintén kimutatta, hogy a matematika is sokkal jobban megy azoknak a tanulóknak, akik zenét tanulnak, hiszen itt is ritmust és arányokat kell megtanulniuk.

Mindezek mellett a zene segít a lurkóknak abban is, hogy sokkal jobban kezeljék érzelmeiket és jobban ki tudják fejezni magukat. A zenélést gyakorta csoportban is űzik, így a csoportos foglalkozásnak hála, a harmonikus együttműködést is elsajátítják a fiatalok.

Milyen 3 zenei hobbit érdemes választani?

A digitális zongora, az akusztikus gitár és a dob tökéletes választásnak bizonyulhat, ha gyermekünk zenei oktatása a cél. 

A zongoratanulás hatására jobb lesz a véráram az agyban, emellett javítja a verbális memóriát, valamint az olvasási képességet is. Ha gyermekünknek olvasási problémái vannak, akkor érdemes beíratni zongoraórákra. 

A gitározás szintén pozitívan hathat a kicsikre, hiszen sokkal jobb lesz a felfogóképességük, a memóriájuk és még az összpontosításuk is javulni fog. 

A dobolás során minden egyes ütésnél berezonál az egész test, ezáltal a sejteket is mobilitásra készteti. A dobolás ezen túlmenően fejleszti a finommotorikát, valamint a szem és a kéz koordinációját. Amikor gyerekünk még kicsi és azt látjuk, hogy folyton dobol valamivel, akkor érdemes hagyni kibontakozni. Ha nagyobbacska már, akkor írassuk be a megfelelő zenetanárhoz, aki a dobolás minden csínját-bínját megtanítja neki. Ha jól kapcsolódik érzelmileg a tanárral, akkor az alkotás vágya is ki fog teljesedni, így érdemes jól választani. A dobolást mindezeken túlmenően egyfajta mozgásformának is tekinthetjük, hiszen intenzív mozgással jár, így a testi fejlődést is támogatja.

Amikor azt érezzük, hogy sportolás helyett a gyerekünk jobban érezné magát egy zenetanárnál, akkor érdemes a sport mellett a gitár, zongora vagy egyéb órákra is fókuszálni. Ezzel ugyanis nem csupán elindíthatjuk a lelkes csemete zenei karrierjét, de a megfelelő agyi, testi és mentális fejlődését is támogathatjuk.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére