Jelenlegi hely

Gyermekkerékpárok és rollerek: negyedük nem biztonságos

Játékként árusított, illetve gyerekek számára készített tricikliket, kerékpárokat és rollereket ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság, 459 termékből száz esetében állapítottak meg valamilyen hiányosságot a felügyelők - tájékoztatta a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) szerdán az MTI-t.

Az ellenőrzés során hatfajta rollert és kétfajta gyermekkerékpárt laboratóriumban is vizsgáltak. Ennek alapján a közlemény szerint az derült ki, hogy egy játékroller kivételével a termékek nem feleltek meg a biztonsági követelményeknek.

Voltak olyan rollerek, amelyek kormánycsöve a vizsgálat során elhajlott, vagy nem látták el fékberendezéssel, az első kerék mérete kisebb volt az előírtnál, illetve az alkatrészek közötti hézagok nagysága nem felelt meg az előírásoknak, ami az ujjak becsípődésének veszélyével jár.

A kerékpároknál egyebek mellett a láncvédő nem az előírásoknak megfelelően takarta a lánc külső élét. Az egyik bicikli esetében a követelményeknek nem megfelelő fékrendszer volt balesetveszélyes, míg a másiknál a támasztókerekek túl közel voltak a váz függőleges síkjához, csökkentve ezzel a jármű stabilitását. A támasztókerekek függőleges terhelés hatására bekövetkezett deformációja miatt mindkét bicikli balesetveszélyesnek bizonyult.

Egy-egy roller, illetve kerékpár esetében egyszerre több veszélyforrást is találtak. A veszélyes termékek forgalomból történő kivonásáról, illetve a súlyos kockázat miatt a termékek visszahívásáról a területileg illetékes megyei fogyasztóvédelmi felügyelőségek intézkedtek - közölte az NFH.

Joggal várható el, hogy a gyermekek számára készült termékek megbízhatóak, tartósak, biztonságosak legyenek. A biztonsági követelmények területén tapasztalt magas kifogásolási arány miatt szükséges ebben a körben a következő években újabb ellenőrzéseket végezni - emelte ki közleményében az NFH.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére