Jelenlegi hely

Dr. Balogh Orsolya az "Év Női Példaképe Somogy Megyében" pályázat döntőse

KATTINTS IDE A SZAVAZÁSHOZ!

Foglalkozás, szakmai sikerek

Kaposváron születtem, itt végeztem általános iskolai tanulmányaimat, 1999-ben a Táncsics Mihály Gimnáziumban érettségiztem. 2005-ben végeztem a Pécsi Tudományegyetem általános orvostudományi karán summa cum laude diplomával. Ezután a radiológiát választottam szakterületemnek, elsősorban azért is, mert tudtam, hogy családot szeretnék, és ez az orvosi szakterületek között a nőiesebb szakmák közé tartozik.

A diplomaszerzés után Kaposváron kezdtem dolgozni akkor még a Kaposvári Egyetemhez tartozó, Toponáron működő Diagnosztikai Központban. Továbbra is itt dolgozom, csak neve közben Dr. Baka József Diagnosztikai Központ lett. Napi feladatom az elkészült CT és MR vizsgálatok leletezése. Emellett heti rendszerességgel ügyelek a SMKMOK Sürgősségi CT-jében. Kedvenc területem a sürgősségi esetek leletezése, a gondolkodtató, nehezebb esetek megfejtése, diagnosztizálása.

2009-ben és 2010-ben születtek gyermekeim. 2015-ben szereztem radiológia szakvizsgát kiváló minősítéssel. 

Tanulmányaimmal párhuzamosan 7 éves koromtól folyamatosan sportoltam. Sportágam a ritmikus gimnasztika, korábban RSG néven volt ismert. Egyéni válogatott kerettag voltam junior és felnőtt koromban is, többször szereztem országos bajnoki címet, junior Európa-bajnokságon és felnőtt Világbajnokságon is képviselhettem hazánkat. Az egyetemi tanulmányaim során már elkezdtem edzősködni Pécsen, majd Nagyatádon folytattam 10 éven át.

Álmom mindig is egy sikeres egyesület létrehozása volt szülővárosomban. Ebbe a munkába 2013-ban fogtam bele egy lelkes csapattal, akikkel 2019-re az ország 3. legeredményesebb ritmikus gimnasztika egyesületévé sikerült felfejlődni. Válogatott tanítványunk lett, jelenleg 80 kis-nagylány sportol nálunk, az LSC RG SE-ben. 2016 óta a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség Technikai Bizottságának vagyok tagja, mely sok szakmai feladattal jár, de természetesen magában foglalja a folyamatos szakmai fejlődést, motiváltságot is. Hazai versenyeken rendszeresen zsűriként tevékenykedek.

Család

Párommal, aki szintén orvos 2006-ban ismerkedtünk meg, 2009-ben született meg kisfiunk, Botond, 2010-ben kislányunk, Zorka. Mindketten jó tanulók, és versenyszerűen sportolnak. Nem ez volt a cél, de mindkettőjüknél úgy alakult, hogy tehetségesnek bizonyultak sportágukban.

Botond judozik, háromszoros korosztályos országos bajnok. Zorka pedig velem van edzéseken - általában heti négyszer. Nagyon szereti a sportágát, ezért a zongorázni tanulást abba hagyta, úgy döntött inkább a sport területén szeretne sikeresebb lenni.

Párom mentőorvos, és emellett a kórház sürgősségi osztályán is dolgozik, valamint a Paksi Atomerőmű mentőszolgálatánál. Szóval a család minden tagja több színtéren tevékenykedik, ügyeskedik.

Legnagyobb kihívás a munka és család összeegyeztetésében; megoldás:

A legnagyobb kihívást természetesen az jelenti, hogy egy nap 24 órából áll. És annyi mindent kellene, illetve lehetne még csinálni.

Mivel gyerekkorom óta mindig be volt táblázva az egész napom, ezért szerintem megtanultam beosztani, minél hasznosabban tölteni a napjaimat. Ebben persze sok segítséget kapok a családomtól.

Szerencsés vagyok, mert két nagymama és egy nagypapa is itt él Kaposváron, és számíthatunk rájuk.

A párommal minden hónap előtt átbeszéljük a beosztásainkat, egyeztetjük ki, mikor, hol dolgozik, milyen egyéb programja van. A munkahelyem rugalmas, a vezetőim jó emberek.

Az egyesületünk szorgalmas edzőkből, motivált gyerekekből és segítőkész szülőkből áll. A saját gyerekeink is ebben nőnek fel, hogy tartalmasan teljenek a napjaik, iskola, edzés, tanulás. De mindig jut idő játékra, barátokkal való együttlétre is.

Természetesen ennyi munka mellett nagyon fontos a megfelelő mennyiségű, minőségű alvás és evés. És persze időnként el kell menni együtt, az egész családdal pihenni, kirándulni, nyaralni, olyan jó helyekre, mint Bikal.

SZAVAZZ AZ ÉV NŐI PÉLDAKÉPÉRE ITT!

Az „Év női példaképe” pályázattal olyan Somogy megyei nőket szeretnénk bemutatni és elismerni, akik a munkában és a családi életben is ügyesen megállják a helyüket és elmondják: ők hogyan csinálják!

A zsűri az összes benyújtott pályázatból hetet juttatott a döntőbe, a döntősökre szavazni február 25-től március 3-ig lehet. A szavazó közönség dönti el, hogy ki lesz 2022-ben az Év Női Példaképe Somogy megyében.

Egy szavazó 24 óránként 1 szavazatot adhat le.

Eredményhirdetés és díjátadó: 2022. március 8-án, Nőnapon.

Sok sikert kívánunk a résztvevőknek!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.
Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Ugrás az oldal tetejére