Jelenlegi hely

Nyárbúcsúztató Maszatoló feladatok otthonra Mankától!

Attól, hogy a nyár végetért még a lakásba becsempészhetjük a nyári önfeledt pancsolós pillanatokat. Hoztam rá négy szuper feladatot, amit bátran próbáljatok ki! - Fehér-Szenti Annamária Manka gyógypedagógus írása.

1. Fagyis Maszatoló

Hozzávalók:

- kukorica

- hab

- edények, kanalak

- csillámpor (elhagyható)

Célszerű egy nagy tálcán vagy olyan helyen, ahol könnyen tudtok majd feltakarítani. Életkoronként eltérő játék, felfedezés fog megjelenni. Maszatolás során a finom szemcsék állagát, formáját ismeri meg, a hab puhaságát és hidegségét. A nagyobbak már méregetnek, kanalaznak, formáznak különböző alakokat a tálcán a kukorica és hab segítségével.

2. Játék Baba fürdetés

Hozzávalók:

- víz

- lavor

- játékbaba

- szappan vagy tusfürdő tetszés szerint

- szivacs

Olyan helyet válasszatok, ahol nem gond, hogy majd minden vizes lesz . A legjobb, ha udvaron vagytok. Udvar hiányában remek hely tud lenni az erkély vagy simán a fürdőszoba is.

3. Nagy kedvenc edényes pancsoló

Mindenki nagy kedvence. Remek lehetőséget tudunk adni a folyékony állag felfedezésére, az űrtartalom (teli, félig, üres) korai tapasztalatszerzésére.

Anya edényeit bátran be lehet vetni, mint ahogyan a képen látjátok.

4. Vizes labda csúszda

Az idei nyár nagy kedvence volt. A vízzel való tapasztalatszerzés mellett a csúsztatás, a tárgyakra való hatás, az ok-okozati viszony összekapcsolás került előtérbe.

Hozzávalók:

- víz

- lavrok

- műanyag kislabdák

- műanyagcsurgó

- kis locsoló

- szappan vagy tusfürdő tetszés szerint

A korábbi feladatokhoz hasonlóan kérlek a következő szempontok betartására!

- Kifejezetten 8-10 hónapos kórtól mindig és minden körülmények között felnőtt jelenlétében maszatoljatok otthon vagy foglalkozáson

- Különös figyelmet fordítsatok a lehetséges allergén anyagokra – figyeljetek pl. arra, ha valamit színeztek mit tartalmaz az adott ételszínező.

- Életkori sajátosság, hogy 0-2 éves kor között a kisgyermekek mindent a szájukba tesznek, ezért is szükséges az állandó felügyelet, hogy megelőzzük az esetleg balesetteket. Ez minden más helyzetben, ennyi idős gyermekek esetében nem is szabadna másképpen lennie!

Miért fontos a maszatolás? Mikortól javasolt? Miért is jó?

Csupa móka, kacagás és izgalom. Hát nem ez a legjobb módja a tanulásnak? Naná!

A picurkák a lehető legtermészetesebb úton szerezhetnek új tapasztalatokat és információkat - a kezecskéikkel, így segítve az idegrendszer fejlődését.

Kommunikációs és szociális készségek támogatása az élmények megosztásával, amikor homokozik feléd néz, átadja, kér és figyel...

Nagymozgás támogatása: Fogja, forgatja, söpri, dobálja, morzsolja, nyúlkál, fejlődik a szem-kéz koordináció.

Kreatívitás támogatása minden életkorban.

A "sarazás vagy maszatolás" hatékonyan segít az evés területén előforduló problémák kialakulásának elkerülésében vagy megoldásában.

A szabad, önfeledt maszatolással természetesen csökkenthető a szenzoros érzékenység kialakulásának lehetősége.

Fehér-Szenti Annamária

Gyógypedagógus és édesanya vagyok.
Több éves angliai szakmai munkásságom is jelentős hatást gyakorolt rám. Fontosnak tartom az állandó szakmai fejlődést. Gyógypedagógus, szomatopedagógiai végzettségem mellet dinamikus terhestorna oktató, evészavarok és problémákban jártas szakember, zumba oktató és jelenleg egyetemi hallgató autizmus spektrum szakirányon.
Itt találsz meg: Manka gyógypedagógus

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére