Jelenlegi hely

Ritmikus gimnasztika oktatás Kaposváron - LSC RG

Edzések helyszíne: RG edzőcsarnok, Kaposvár

Hétfő és szerda 17.00-18.00

A ritmikus gimnasztika a legnőiesebb olimpiai sportág, mely már 40 éve szerepel az olimpiák műsorán. Egyéni és csapat versenyszámokban rendeznek versenyeket. A kisebbek szer nélkül, szabad gyakorlattal, a nagyobbak karika, labda, buzogány és szalag gyakorlatokkal versenyeznek. A sportághoz szükséges vékony testalkat, rugalmasság, lazaság, jó koordináció, erő és gyorsaság. A gyakorlatokban ötvöződik a gimnasztika, a tánc, a balett és az akrobatika. Szép testtartást, jó mozgáskoordinációt, rugalmasságot, jó alakot nyerhetnek a sportág művelői. 

A magyar ritmikus gimnasztika előkelő helyen áll a nemzetközi porondon. Farkas Júlia ma már felnőtt válogatott, az Európa bajnokságon 8.helyen végzett csapat tagja.

 

Kaposváron több mint 35 éve folyik ritmikus gimnasztika oktatás. A kaposvári LSC RG SE évek óta dinamikusan fejlődik, a legeredményesebb vidéki egyesület. 60-70 kis-nagylánnyal foglalkoznak, a kisebbek heti 2x, a nagyobbak heti 3-5x edzenek.

Az LSC ben az élsport mellett II. osztályban is van lehetőség versenyezni, valamint hobbi szinten is űzhető ez a gyönyörű sport. 

Vezető edzőjük, Dr Balogh Orsolya többszörös magyar bajnok, volt válogatott RG versenyző, az egész párizsi olimpiai ciklusban a Ritmikus Gimnasztika sportág szakkommentátora volt, emellett orvos.

Elsősorban óvodás, kisiskolás kislányok jelentkezését várják. 

Beiratkozás: folyamatosan

Érdeklődni:

Dr Balogh Orsolya: balogh.orsi.rg@gmail.com  30/ 2728343

További információ: LSC RG Nagyatád-Kaposvár Facebook oldal

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére