Jelenlegi hely

Online nézhető a Bogyó és Babóca 4. ‒ Tündérkártyák ‒ 13 + 1 új mese

Az új filmet a mozikban is bemutatják majd, de addig is a csigafiú és a katicalány legújabb történeteit egy mozijegy áráért otthoni mozizással nézhetitek meg.

Sok kisgyermek várja már türelmetlenül a Bogyó és Babóca 4. ‒ Tündérkártyák mozifilm megjelenését. Amint lehetőség lesz rá, a filmet a mozikban is láthatják a nézők, a filmszínházak újra nyitásáig azonban a film digitálisan elérhető. A csigafiú és a katicalány legújabb történeteit egy mozijegy áráért otthoni mozizással nézhetitek meg kiváló minőségben április 2-tól a Magyar Telekom és hamarosan a Vodafone tVOD programkínálatából.

Tündérkártyák

A Bogyó és Babóca rajzfilm-sorozat negyedik részében a csigafiú és a katicalány új kalandokon keresztül fedezi fel a világot. Kiderül, kinek gyűjtötte a tengerparton a legszebb kagylókat Ugri és Szellő, hogyan jut el egyedül a tücsök koncertjére a kerekesszékes Holdbogár, vagy hogy mi sül ki abból, ha a kicsiknek és nagyoknak együtt kell focizniuk.

A Bogyó rajza című történet arra világít rá, hogy amit valaki csúnyának tart, azt más szépnek láthatja, míg a Buborék és a Tündérkártya epizód az óvodások közti konfliktusok feloldására mutat példát.

A Tündérkártyák a 2-6 éves gyerekeknek kínál felhőtlen, erőszakmentes szórakozást, amely a korábbi Bogyó és Babóca mozifilmekhez hasonlóan nagyszerű lehetőség arra is, hogy a legkisebbek legelső mozi-élménye legyen.

15 éve töretlen a népszerűsége

Bartos Erika Bogyó és Babóca meséi több mint 15 éve töretlen népszerűségnek örvendenek a legkisebb korosztály körében. A csigafiú és a katicalány történeteit 2010 óta három alkalommal már a filmvásznon is láthatták a gyerekek a KEDD Stúdió jóvoltából. A sorozat mindhárom filmje bemutatásának évében a három legnézettebb magyar film egyike volt, és sok kisgyermek számára jelentette a legelső moziélményt. A legutóbbi bemutató óta eltelt több mint 5 évben a legkisebbek új generációi is megszerették a Bogyó és Babóca történeteket.

3500 gyerek küldött rajzot

Bogyó és Babóca 4. ‒ Tündérkártyák ‒ 13 + 1 új mese címmel nemrég készült el az elmúlt évtized legsikeresebb magyar gyerekfilm-sorozatának negyedik része. Az új produkció iránt már most nagy az érdeklődés. A filmhez kapcsolódó rajzpályázatra, amelyet Bartos Erika szerző közreműködésével írt ki február elején a filmet gyártó és forgalmazó KEDD Stúdió, 175 településről közel 3500 gyermektől érkeztek rajzok az óvodák közvetítésével. A gyerekek számtalan kedves meglepetésajándékot kaptak Bartos Erikától. A győztes óvoda pedig – egyebek mellett – Bartos Erika kézzel készített léghajóját kapja meg ajándékba.

A rajzpályázaton résztvevő kis alkotók mellett is számtalan kisgyermek várja már, hogy a mozivásznon láthassa az új Bogyó és Babóca-filmet. Amint újból kinyitnak a filmszínházak, a Tündérkártyák-at a mozikban is láthatják kicsik és nagyok. Jó hír a sorozat rajongói és sok kisgyermekes család számára, hogy a mozi bemutatóig a Magyar Telekom és a Vodafone tVOD programkínálatából is elérhetővé válik a Bogyó és Babóca 4. ‒ Tündérkártyák rajzfilm. Április 2-tól így egyetlen mozijegy áráért biztonságos otthoni környezetben tudja sok család megnézni a csigafiú és a katicalány 13 + 1 új történetét.

NÉZD MEG AZ ELŐZETEST! 

Az alkotók a filmről

A Bogyó és Babóca negyedik részének bemutatása kapcsán Bartos Erika elmondta, hogy a kisgyerekek csak akkor zárják szívükbe a mesét, ha értik és érzik, hogy hozzájuk szól. „Ma a Bogyó és Babóca sorozat már egy tág univerzumot alkot, de számomra ugyanazt a kedves világot jelenti, mint a kezdetekben. A mesekönyves pálya mozgatórugója az ihlet, az egyedi ötlet, a gyereklélekre nyitott rezonancia, az óvodás korosztállyal való összhang, szimbiózis, ami belülről fakad, nem lehet máshonnan meríteni, vagy iskolapadból tanulni. Rendszeresen tartok meseprogramot az ország megannyi településén és határon túli magyar vidékeken, mindegyik találkozás ugyanolyan szép. A gyerekek a szívükkel látnak, számomra az ő szeretetük jelenti az igazi elismerést.”

Az új szereplő, Holdbogár megjelenésével az animációs film forgatókönyvét is jegyző Bartos Erika a fogyatékossággal élőkre is ráirányítja a fiatal nézők figyelmét ‒ ami fontos üzenete az új filmnek. „Szívet melengető, ahogyan Holdbogár figurájával a fogyatékosság témája megjelenik a mesében: természetesen, kedvesen, segítségadásra, összefogásra sarkalva. Ennél szebben talán nem is lehet a megismerés, az elfogadás fontosságát közvetíteni a legfogékonyabb korosztály számára!” – hangsúlyozza a legkisebbek érzékenyítésének jelentőségét Koós-Lukács Tímea, a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetségének kommunikációs igazgatója.

A mesélőnek és közel félszáz szereplőnek a hangját továbbra is Pogány Judit, Kossuth- és Jászai Mari-díjas kiváló színművész kölcsönzi, felelevenítve a magyar szinkron-színészet legnemesebb hagyományait. A sorozat hangzásvilágát és zenéit a Kifli Zenekar alkotta.

A könyvek filmes adaptációjáról Bartos Erika elmondta, hogy „a film számos apró részlettel gazdagította a meséket, a mozgások karakteresebbé tették a figurákat, Pogány Judit hangja életre keltette a mesehősöket, miközben a történetek és a rajzi világ mit sem vesztett a könyvben megszokott stílusból.” A Kedd Stúdió kapcsán az írónő megjegyezte: „Szerencsés vagyok, több mint egy évtizede dolgozunk együtt összhangban, egymást inspirálva. Jobb filmes partnert el sem tudnék képzelni.”

A Bogyó és Babóca korábbi részei számos hazai és nemzetközi elismerésben részesültek az elmúlt évek során: 2011-ben a legjobb rajzfilmnek választották a Jiangyini Nemzetközi Gyerekfilm-fesztiválon, 2013-ban pedig az olaszországi Premio Cartoon Kids díjat és a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál közönségdíját is elnyerte. 2017-ben a Bogyó és Babóca rajzfilm megkapta a zsűri különdíját Hszianban, a 6. Nemzetközi Animációs Fesztiválon.

A Bogyó és Babóca 4. – Tündérkártyák – 13 + 1 új mese című film április 2-tól a Magyar Telekom és a Vodafone tVOD programkínálatában látható. A film korhatár nélkül megtekinthető.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére