Jelenlegi hely

NFH: a mágneses játékok többsége nem felel meg az előírásoknak

A mágneses játékok kiemelkedően nagy arányban nem felelnek meg az előírásoknak, a mechanikai és villamos laboratóriumban vizsgált játékok 43 százaléka tartalmazott a gyermekekre veszélyes mágnest - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) keddi, MTI-hez eljuttatott közleményében.

A mágneses játékok, amelyek túlságosan erős mágneseket tartalmaznak, nagy veszélyt jelenthetnek a gyermekek számára, mivel könnyen lenyelhetik. Egynél több mágnes, vagy egy mágnes és egy ferromágneses tárgy például vas vagy nikkel lenyelésekor a bélfalon keresztül vonzhatják egymást, amely bélperforációt vagy elzáródást okozva súlyos, akár halálos kimenetelű sérülést eredményezhet - írták.

Közölték: a nemzetközi adatok szerint a legtöbb baleset a 10 hónapos és a 8 éves kor közötti gyermekekkel történt. A balesetek több mint 80 százalékában a mágneses építőjáték-készletekben lévő erős mágnesek okozták a balesetet, és több esetben sebészeti beavatkozást igényelt a mágnesek bélrendszerből történő eltávolítása.

A kockázatok miatt a fogyasztóvédelmi hatóság laboratóriumában folyamatosan vizsgálja a jogszabályban és szabványokban leírt biztonsági követelmények teljesülését.

A nem biztonságos mágneses játékok és az NFH által letiltott egyéb veszélyes termékek listája a http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/termekbiztonsag/veszelyes_1 honlapon elérhető.

 

Forrás: MTI

Fotók: nfh.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Itt a meleg - hol a hideg?

Itt a meleg - hol a hideg?

A kánikula felszólítás és figyelmeztető lövés leadása nélkül törte ránk az ajtót. A hideg pedig, amit egész télen úgy utáltunk, hirtelen a vágy kicsit sem titokzatos tárgyává vált. Központi kérdés lett, hogyan tudnánk hűteni magunkat és minden mást, ami hűtésért kiált?
Ugrás az oldal tetejére