Jelenlegi hely

Fulladásveszély miatt gyermekbaldachinokat hív vissza az IKEA

Fulladás veszélye miatt több gyermekbaldachint hív vissza az IKEA - közölte a cég csütörtök reggel az MTI-vel.

Közleményük szerint az IKEA tudomására jutott egy olyan eset, amikor a gyermek az ágyba húzta a hálót, s az összecsomózódva nyaka köré tekeredett. Sérülésről nem értesültek - tették hozzá.

Az IKEA megvizsgálta termékeit, s többről is megállapították, hogy azok esetleg fulladást okozhatnak. Az IKEA arra kér mindenkit, aki rácsos ágyak, illetve gyerekágyak fölé szerelhető baldachint vásárolt az IKEÁ-tól, ne használja azt, vigye vissza a legközelebbi IKEA áruházba, ahol visszakapja a vételárat.

A termékvisszahívás a Legendarisk és a Minnen ágybaldachin készletet, a Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler és Tissla és Klämmig baldachinokat érinti, amelyek 1996 óta kaphatók az IKEA áruházakban.

További információ található a www.IKEA.hu weboldalon, továbbá érdeklődni lehet a +36 1 460-3160-as telefonszámon - írta közleményében a cég.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Itt a meleg - hol a hideg?

Itt a meleg - hol a hideg?

A kánikula felszólítás és figyelmeztető lövés leadása nélkül törte ránk az ajtót. A hideg pedig, amit egész télen úgy utáltunk, hirtelen a vágy kicsit sem titokzatos tárgyává vált. Központi kérdés lett, hogyan tudnánk hűteni magunkat és minden mást, ami hűtésért kiált?
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Ugrás az oldal tetejére