Jelenlegi hely

Dolgozz Otthonról Nap - Dolgozz onnan, ahonnan jólesik!

Két évvel ezelőtt indult útjára az első magyarországi „Dolgozz Otthonról Nap”, melynek lényege, hogy a lehető legtöbb emberhez eljusson az üzenet: dolgozni nem csak a munkahelyről lehet. Az alkalmanként otthonról vagy egyéb alternatív helyekről történő munkavégzés ugyanolyan hatékony, és számos előnnyel jár mind a cégvezetés, mind az alkalmazottak számára.

 

A megvalósításához szükséges technológia a vezető cégeknél adott, csupán a munkáltatók elhatározása és a munkavállalók igénye szükséges, hogy Magyarországon is szélesebb körben elterjedjen a rugalmas munkavégzési forma. A 2012-ben megvalósult akció hamar rendkívül népszerű lett, több mint száz vállalat csatlakozott a kezdeményezéshez, és így többezer ember próbálhatta ki az otthoni munkavégzés előnyeit április 21-én. Idén május 10-én, ismét lesz „Dolgozz Otthonról Nap”. Csatlakozz te is, és dolgozz onnan, ahonnan jólesik!

 

A „Home office” kultúra és a technológia

Nem minden munkakörben kivitelezhető az otthonról történő munkavégzés: ez elsősorban szellemi foglalkoztatottak számára érhető el. A hordozható számítógépek, az okoskészülékek, a mobilinternet és a digitális megoldások mellett egyre több vállalat és munkavállaló számára teszik lehetővé, hogy kis ráfordítás mellett vállalati kultúrájuk részévé tegyék az otthoni munkát. A „Dolgozz Otthonról Nap” magyarországi kezdeményezője a Telenor és a Microsoft, ahol a nyugat-európai vállalatokhoz hasonlóan bevett gyakorlat, hogy egy-egy munkanapon az alkalmazottak otthon végzik a munkájukat és az idő- és energiaigényes utazás helyett inkább feladataikkal haladnak.

 

Bizalom

Nem az irodában dolgozni bizalmat jelent. Azt jelenti, a munkáltató megbízik alkalmazottaiban és támogatja, hogy munkájukat alkalomszerűen otthonukból végezzék. Azok a munkatársak, akik érzik a vezetőség bizalmát, lojális munkatársként magasabb szintű teljesítményt nyújtanak.

 

Munkahatékonyság

Ha a pörgős munkahelyi környezetet, a napi megbeszéléseket és a csapatmunkát szembe állítjuk az otthon nyugodt és kiszámítható körülményeivel, mindkét esetben találunk olyan érveket, amelyek a hatékony munkavégzés mellett szólnak. Sok esetben az ingergazdag környezet, de olykor inkább a csendes és nyugodt koncentráció segít, hogy hatékonyan haladjunk a munkánkkal.

 

Munka-magánélet egyensúlya

Ha időnként egy napot az irodán kívül dolgozunk, akkor megtakarítjuk a munkába jutásra és a hazatérésre fordított időt. Ezt a megspórolt időt magánéletünkre, családunkra, hobbinkra fordíthatjuk. Az otthoni munka szabadabb időbeosztással is jár, így tetszés szerint időzíthetjük aznapra tervezett feladatainkat. Az otthoni munkavégzés mellett fogadhatjuk a napközben címünkre érkező csomagot, beengedhetjük a gázművek szakemberét (aki általában napközben érkezik), ápolhatjuk beteg gyerekünket, vagy átvehetjük ajánlott levelünket a munkaidőnk vége előtt záró postán. Sőt, elképzelhető, hogy a szabadabb időbeosztás mellett egy kellemes napközbeni séta produktívabb délutáni munkaórákat eredményez.

 

Környezetvédelem, energiatakarékosság

Az sem elhanyagolható tényező, hogy egy-egy otthon töltött munkanappal a munkahelyre jutás ideje mellett utazásunk költségét és az ezzel járó károsanyag-kibocsátást is megspórolhatjuk. Képzeljük el, hogy egy esetleges szmogriadó esetén a vállalatvezetők felhívással kérik munkavállalóikat, hogy a kritikus napon dolgozzanak otthonról, így a modern gondolkodású cégek munkatársai utazásukkal nem terhelik tovább a környezetet. Ha a „Dolgozz Otthonról Nap” szemlélet széles körben elterjed, akkor a példában szereplő esetben akár rövid idő alatt is látványos eredmény érhető el.

 

Céged csatlakozna a kezdeményezéshez? Kattints ide a részletekért!

 

Forrás: dolgozzotthonrolnap.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére