Jelenlegi hely

Április 24-én mindenkit vár Magyarország legnagyobb virtuális lakásedzőterme! - Ingyenes, otthon végezhető, online edzések és tréningek a #BEACTIVE NIGHT-on

Most egy estére edzőteremmé alakíthatjuk a lakásunkat; mindenkit vár április 24-én, szombaton a #BEACTIVE NIGHT! A Magyar Szabadidősport Szövetség ingyenes és online rendezvénye változatos mozgásformákat és edzéseket kínál minden korosztály számára Magyarország legnagyobb virtuális lakásának hat helyiségében. Olyan népszerű edzők és oktatók várják a résztvevőket, mint például Molnár Andi, Angyal András, Kisó, Sifi, Katus Attila, Péntek Enikő, Kádár Papp Nóra vagy éppen Bánhegyi Adrienn, a többszörös világ- és Európa-bajnok ugrókötelező.

A koronavírus megjelenésével a sportolási lehetőségek is korlátozottabbak, pedig a kondíció megtartásához és az immunrendszer erősítéséhez a rendszeres mozgás elengedhetetlen. A Magyar Szabadidősport Szövetség (MASPORT) az április 24-i #BEACTIVE NIGHT eseményét éppen ezért a jelen helyzethez igazította és az otthoni testmozgás népszerűsítése mellett egy virtuális közösség kiépítését is céljául tűzte ki. A MASPORT létrehozta Magyarország legnagyobb virtuális lakását, amelyben hat helyiség – Családi nagyszoba, Fitnesz folyosó, Harmónia tér, Kihívások alagsora, Nagyi szoba, Táncterasz – várja a mozgásra vágyókat.

Az ingyenes órákat könnyedén követheti bárki az otthonából: többek között indoor cycling, gyerektorna, pilates, jóga, kangoo és kick-boksz edzés, valamint különböző táncórák is lesznek. Egy különleges kardió órát, az ugróköteles edzést is választhatja bárki – méghozzá egy igazi profi vezetésével!

„Az ugrókötelezés azért is élvezetes sport, mert a gyakorlatokat zenére végezzük, és bár ez egy funkcionális edzés, mégis igyekszünk látványos gyakorlatokat is belecsempészni” – mondta el Bánhegyi Adrienn többszörös ugrókötél világ- és Európa-bajnok. „Igazából mindenkinek ajánlom ezt a mozgásformát, de a jelentős túlsúllyal rendelkezők jobb, ha az ugrálós részek helyett más gyakorlatokat végeznek: például nyújtáshoz vagy erősítéshez, tartásjavító feladatokhoz is használhatják az ugrókötelet.”

Adrienn mellett az online foglalkozásokat hazánk legnépszerű oktatói és edzői tartják, mint például Molnár Andi, Angyal András, Sifi, Kisó, Katus Attila, Péntek Enikő vagy Kádár Papp Nóra . A Táncteraszon a zene és a ritmus szerelmesei válogathatnak az órák között, a Fitnesz folyosó pulzusnövelő mozgásokat kínál, a Kihívások alagsorában pedig a legelszántabbak feszegethetik a határaikat. A Harmónia térben a testi-lelki feltöltődésé lesz a főszerep, a Családi nagyszoba az egész famíliát csábítja majd egy kis játékos, közös mozgásra, a Nagyi szobában pedig az idősebb korosztály találhat majd magának megfelelő gyakorlatokat. Az érdeklődők a www.beactivenight.hu oldalon csatlakozhatnak az eseményhez.

#BEACTIVE NIGHT április 24-én, szombaton, 18:00-24:00-ig

Forrás: redlemon.hu

- Pécsimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Ugrás az oldal tetejére