Jelenlegi hely

Szerelem a korona idején – Vigyázzunk a párkapcsolatunkra!

A járvány a házasságokat is veszélyezteti, mert az összezártság, a sok együttlét feszültséget okozhat. Egy kapcsolaterősítő élő esemény minden este segít a pároknak. Vigyázzunk egymásra!

Vajon a kapcsolatokra hogyan hat mindaz, ami ma az emberiséggel történik?

„Évek óta tapasztalom, hogy az év során két nagy csúcspont van, amikor a szokásosnál sokkal többen jelentkeznek párterápiára: A karácsony és a nyaralás. Ezekben az időszakokban ugyanis a párok az átlagosnál több időt töltenek együtt egymással és mindazok a feszültségek, amelyeket év közben a szőnyeg alá söpörnek, felszínre törnek, közéjük állnak és elkezdik szétfeszíteni a kapcsolatot” – írja Dr. Mihalec Gábor, pár- és családterapeuta.

A járványhelyzet miatti összezártság lehet, hogy hasonló hatást fog kiváltani a házasságokban.

Kínában az elmúlt napokban enyhítettek az eddigi szigorú karanténszabályokon és ennek eredményeként az emberek tömegesen kezdik benyújtani a válási keresetet. Sok városban már maximálták a napi kérelmek számát, mert az igények meghaladták a hivatal kapacitását. A jelenségről olyan hírügynökségek számoltak be, mint a BBC, CNN, Daily Mail, vagy a Business Insider.

A túl sok együttlétnek tehát reális veszélye van. A párterapeuta szerint a következő napokban, hetekben – vagy talán hónapokban – valószínűleg itthon is sokan össze lesznek zárva egymással. 

„A gyerekek nem mennek iskolába, sok munkahely lehetővé teszi a home office-ban való munkavégzést, így könnyen kialakulhat ugyanaz a helyzet mint nyaraláskor, vagy a családi karácsony során. Mivel alapból van egy negatív alaphangulat a levegőben a fertőzésveszély miatt, sokan könnyen kihegyeződnek a negatívumokra, a hibákra, a zavaró tulajdonságokra, a feszültség pedig csak nő.”

Pár perc

Mihalec Gábor szeretne segítséget nyújtani ebben a helyzetben a következő hetekben. Minden este 21 órakor (amikor a gyerekek már ágyban vannak és a szülők egymásra tudnak figyelni) egy rövid Facebook élő bejelentkezéssel szolgál a pároknak, akik sok időt töltenek együtt és szükségük van arra, hogy a gondolataik a megfelelő irányba hangolódjanak.

Ezek az esti „találkozások” három részből állnak. Az első 10 percben felvezet egy fontos párkapcsolati témát gyakorlati javaslatokkal, utána felolvas egy szerelmet erősítő történetet, majd a harmadik részben válaszol a résztvevők által feltett kérdésekre.

Az élő bejelentkezések ITT  érhetők el. A videók utólag is megtekinthetők.

„Vigyázzunk egymásra ebben a nehéz időben! Fókuszáljunk tudatosan arra, ami összeköt bennünket, és ne arra, ami elválaszt! Tartogassuk a legszebb szavainkat egymás számára!” – üzeni a párterapeuta.

Ne csak az életeket mentsük, hanem a házasságokat is! Nagy szükség lesz a jól működő családokra a válság után!

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Itt a meleg - hol a hideg?

Itt a meleg - hol a hideg?

A kánikula felszólítás és figyelmeztető lövés leadása nélkül törte ránk az ajtót. A hideg pedig, amit egész télen úgy utáltunk, hirtelen a vágy kicsit sem titokzatos tárgyává vált. Központi kérdés lett, hogyan tudnánk hűteni magunkat és minden mást, ami hűtésért kiált?
Ugrás az oldal tetejére