Jelenlegi hely

Szennai Fekete László Óvoda

Cím: 7477 Szenna, Rákóczi utca 34.
Telefon: 82/ 484-249
E-mailszennaovi@gmail.com
Web
OM azonosító: 202465

Intézményvezető: Némethné Gulyás Gabriella

Fenntartó: Szennai Óvodai Intézményfenntartó Társulás

Az Óvoda tényleges beóvodázási körzetének megjelölése:
Somogy megye: Patca-Zselickisfalud-Szilsászentmárton-Szenna

Óvodánk a község északi szélén a Kaposvárra kivezető, forgalmas autóút mellett helyezkedik el. Az épület 70 éve épült katolikus iskola és tanítói szolgálati céljára. Jelenleg is működik egy elkülönített helyiségben a római katolikus templom. Az óvoda 1978­-ban nyitotta meg kapuit. Jelenleg két vegyes csoporttal működik, a beírt gyermeklétszám 50-60 fő. 6 elepülésről járnak a gyermekek hozzánk, Patca, Zselickisfalud, Szilvásszentmárton és Szenna, Kaposszerdehely és Kaposvár. Magas a bejáró gyermekek száma, az utaztatás iskolabusszal történik.

Nevelőtestületünk többéves szakmai gyakorlattal rendelkező óvodapedagógusokból áll. Munkánkat szakképzett dajkák segítik. Csoportszobáink tágasak, világosak. Óvodánk nagy udvarral rendelkezik. Óvodás gyermekeinket már több éve családias légkörben"Saját Program" alapján neveljük, kiemelve a környezet megismerésre nevelést. Hangsúly fektettünk a prevencióra, lábboltozat javító mindennapos testnevelést vezettünk be. Az arra rászoruló gyermekeket logopédus, fejlesztőpedagógus, látja el. Gyakran szervezünk felfedező túrákat a festőien szép völgyekbe, dombokra. Kiemelt szerepet kapott programunkban a hagyományok ápolása, ünnepeink megtartása. A népi hagyományok és az ünnepkörökhöz kapcsolódó népszokások felelevenítésén keresztül tudjuk a gyermekek erkölcsi és érzelmi nevelését még hatékonyabbá tenni. Gyermektánc során népi játékokkal, dalokkal ismerkednek a gyermekek, munkákat táncpedagógus segíti. Óvodai programunkat 2009 óta a kompetencia alapú program használatával színesítjük. Célul tűztük ki magunknak, hogy óvodásaink nyugodt, harmonikus, egészséges fejlődését biztosítsuk, magasabb rendű érzelmek kibontakoztatásával az életkori sajátosságaik, és egyéni képességeik figyelembe vételével. 

A helyi programunkat 2004 óta használjuk, 2009 szeptemberétől kiegészítettük a kompetencia alapú programcsomaggal. A kompetencia alapú nevelés lényege, hogy a gyermekek olyan használható tudást kapjanak, amelyet tapasztalataikon keresztül szerezzenek meg és a megszerzett tudást az élet különböző területein, élethelyzetekben alkalmazni tudják. Az ismeretek a 4 őselem /TŰZ, VIZ, FÖLD, LEVEGŐ/ köré csoportosulnak. A programcsomag ajánlásai közül, annyit és oly módon használunk, amennyi, és amely a gyermekek élmény-és érzelem világában, ismeretkörében, tapasztalatában, tudásában, teljesítményében megmutatkozik, a nevelő-oktató munkánkat segíti, pedagógiai kultúránkat gazdagítja és a kompetencia alapot tartalommal, innovatív szemlélettel, saját élménnyel tölti meg. 

Óvodánk hagyományos ünnepei::
Idősek napja, Szüret, Tökfesztivál, Mikulás, Advent-lucázás, Farsang, Március 15., Zöldágjárás, Húsvét, Anyáknapja, Pünkösdi játszóház, Évzáró, Gyermeknap

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére