Jelenlegi hely

Gyermekednek legyen mesés gyöngyélete!

Minden szülő szeretné, ha valóban „mesés gyöngyélete” lenne gyermekének. Ezen a kifejezésen mindenki mást ért… valószínűleg én is. ;) Most elmondom neked, hogy én mire is gondoltam:

Szeretnék röviden bemutatkozni: Hollenczerné Balogh Ilona vagyok, általános iskolában tanítok matematikát.  Kb. 20 éve ismerkedtem meg a gyöngyfűzéssel, és már nem csak szakköri foglalkozásokon, hanem a Mesés gyöngyök blogomon is oktatom a gyöngyfűzést kisgyerekes szülőknek.

A gyöngyfűzésnek kiemelkedő a képességfejlesztő hatása, és erre nagy szüksége van a mai gyerekeknek. A gyerekek többsége nagyon szeret alkotni, segítsd ebben! Eleinte veled együtt alkosson, később ez fokozatosan a gyermeked önálló tevékenysége lesz. Nagy esély van arra is, hogy hobbija lesz a gyöngyfűzés, amelynek nyugtató hatása sok stresszt vezethet le. A gyöngyfűzés nem csak lányok tevékenysége, a fiúk munkája is gyakran kiemelkedő. ;) Alkotás közben az évek alatt rengeteg sikerélményhez juthat az alkotó gyerkőc. Amennyiben alkotás közben elakadtok, akkor szívesen segítek az fb oldalaimon elérhető vagyok.

Ez a rész szólt a „gyöngyéletről”. ;)

Most pedig következik a „mesés” rész… Nagyon fontos, hogy a gyerekek minél korábban ismerkedjenek meg a számukra fontos tevékenységekkel.  De kicsi gyerekek még nem tudnak apró gyöngyöket megfogni, de szeretném, ha ők is nyitottak lennének majd a gyöngyfűzésre.

A kisebbeket mesékkel lehet elvarázsolni, így megszülettek a gyöngycsibés mesék, amelyben gyöngyből készült állatkák a szereplők. Ennek segítségével a kicsik is közelebb kerülnek a gyöngyhöz, bízva abban, hogy 6-8 éves korukban már szívesen fűznek is. ;)

A mese „lapozható” a Gyöngycsibék és barátaik blogomon: …A blogon egyre népszerűbbek lettek a mesék, és többen jelezték, hogy szívesen olvasnák mesekönyvben is. Sokat kutakodtam, hogy mik is a lehetőségeim, végül magánkiadásban jelentettem meg. Így se volt egyszerű, de sikerült, még ha csak kispéldányszámban is, de megjelent! Sőt, azóta a második kötet is…

Egyre több óvoda és iskola gyerkőcei ismerik a gyöngycsibés meséket. Olvassatok Ti is gyöngycsibés meséket és fűzzetek gyöngyöt gyermekeitekkel!

Legyen mesés gyöngyéletetek!

Hollenczerné Balogh Ilona, a Gyöngycsibés mesék írója

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére