Jelenlegi hely

Február 29.: menjen a gyerek iskolába vagy sem?

Akinek van iskolás gyereke, az nagyon jól látja, hogy komoly problémákkal állunk szemben az oktatási rendszer terén a mai világban. Szerveződnek a szülők, kíváncsiak vagyunk Te hogy döntesz, viszed a gyermeked suliba vagy sem? 2016. február 13-án több ezren tüntettek a Parlament előtt a magyar oktatási rendszer ellen, most a szülők próbálnak nyomást gyakorolni a rendszerre. Ilyen még nem volt: mondhatni felér egy taxisblokáddal. 

Emlékszem még, mikor gyerekfejjel nem értettem meg, hogy miért csinálják ezt a felnőttek, egyszerűen csak péntek délután volt és haza szerettem volna jutni végre a koleszból.....

Most a szülők szerveződnek városszerte, különböző Facebook csoportokban, és zárt iskolai csoportok által, arra kérik egymást, hogy február 29-én ne vigyék gyermeküket iskolába.

Nem leszek a suliban - Facebook esemény néven megtaláljátok!

"Kedves Szülők!
Mi lenne, ha mi szülők is segítenénk a tanárokat, és egyértelműen jeleznénk a Tisztelt Kormányzat felé, hogy valódi és eredményes változást szeretnénk az oktatásban, nem csak a szokásos látszatintézkedéseket és uszító propagandát.
Sztrájkoljunk mi is! Ne engedd a gyerkedet 2016. FEBRUÁR 29-ÉN iskolába! Három nap hiányzást igazolhat a szülő, legyen ez az első figyelmeztetés! Fogjunk össze, így a gyerekek felügyelete is megoldható aznapra és láthatóvá válik az is, hogy MI, szülők szeretnénk-e a változást!
Oszd meg a bejegyzést, hogy minél többen csatlakozzanak!

Ui.: nem érdekelnek a lehúzó megjegyzések, a gyerekem jövője, boldogulása érdekel!"

Az eseménynél jelenleg több mint, 23 ezer szülő jelölte be, hogy nem megy a gyermeke február 29-én iskolába.

A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (PTE BTK) A Játssz velünk #kockásing facebook oldalán szintén közzétett egy felhívást miszerint:

"A PTE-en elindult egy olyan megmozdulás, melynek során a tanári szakos hallgatók gyermekfelügyeletet vállalnának az Egyetem Bölcsészettudományi Karának (Ifjúság útja 6.) területén február 29-én....Ezen a napon az iskolatáskákba könyvek helyett étel és ital, valamint tolltartó és egy darab füzet kerüljön!"

Nem leszek suliban. A Ligetbe megyek!

"Megkeresünk néhány különleges fát, fasort. Felfedezzük a már virágzó fákat, cserjéket. Körbesétálunk a Rondón, sétányok névadóira emlékezünk. Gyertek!
Felnőtt kísérettel várjuk a gyerekeket.​"

Ha nem mész suliba, hozzánk is jöhetsz - Intermédia tanszék

"A Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszéke nyitva áll a diákok előtt, akik február 29-én nem mennek iskolába."

Gyermekfelügyelet és programajánló- 2016. február 29.​

"Gyermekfelügyelet vállalását kezdeményezték azok a szülők, akik február 29-én demonstrációs céllal nem küldik iskolába a gyermeküket, s tudnak gyermekfelügyeletet vállalni.​"

Szerintetek mit ért meg a gyerek ebből, vagy egyáltalán kell neki ehhez is értenie? Sok sajtó foglalkozik ezzel, a tábor egyik fele támogatja, a másik pedig politikai hirdetőtáblának nevezi azon szülők gyermekeit, akik nem mennek aznap iskolába.

Te csatlakozol hozzájuk? Írd meg nekünk!

Szerző: M.Mariann-Kecskemétimami

Hozzászólások

Nem támogatom,több okból: a gyermekeinket  miért kell már 8-9-10 évesen bevonni a politikába?Vannak dolgok amivel nem értek egyet, de mostmár az iskola erről szól:nagyon sok tanár/pedagogus elfelejti és elfelejt tanitani,oktatni,nevelni( olyan dolgok amihez nem kell más csak igazi tanítónak lenni)Dolgozó emberek lévén Nincs erre már szabadság keretem : van őszi/tavaszi/téli/nyári szünet és még plusz napok amikor a gyerköcök nem mennek suliba nekem csak 30 nap szabim van és a párom nak is !

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére