Jelenlegi hely

Tervezve vagy spontán?

 

Te melyik típushoz tartozol? Tervezős típus vagy a javából, aki az egész nyárra előre leszervezi a gyerekek heti programjait napokra lebontva? Vagy netán a spontán típus, akinek az utolsó pillanatban jut eszébe, hogy mikor/ki/hol felügyeljen a gyerekekre a szünetben?

Valljuk be: mi, anyák, a porontyok megszületésével kicsit veszítünk spontaneitásunkból, hiszen a csöppségeknek napirendre van szükségük. Ha az időpontok nem is fixek, a teendők sorrendje biztosan az...

Külső tényezők azonban megzavarhatják a szépen eltervezett családi nyaralást is. Több ismerős családnak is – magunkat is beleértve – éppen a Balatonon kellene nyaralnia a szikrázó napsütésben, csak az időjárás közbeszólt... Persze azért egy kis rögtönzéssel orvosolható a felhős idő: Irány Balaton helyett irány Badacsony! A fiúk már régóta mondogatják, hogy szeretnének hajóra ülni. Hát, ennek is eljött az ideje... :)

Tervezd be most a jövő évi nyaralásod!

Hogy ki gondol az idei nyár derekán a jövő évi nyaralásra? Hát mi! Ha egy ingyenes, horvátországi egy hetes nyaralás a fődíj, akkor ugye már téged is jobban érdekel a lehetőség? A Forgó Morgó Rajzpályázaton óvodás és általános iskolás gyerekek vehetnek részt, mutatjuk a részleteket! Pályázz, hogy tervezhess!

A további aktuális pályázatokat itt találod!

Hirdess a Kaposvárimami megújult börzéjén!

Egy spontán ötlet: Ha nem tudtad még eladni a gyerkőcök kinőtt holmijait, játékait, próbáld ki a Kaposvárimami börzéjét! Ha regisztrálsz, máris feltöltheted villámgyorsan a felesleges darabokat! Méret, életkor, nem, település alapján is lehet keresni, sőt, a termékek 3 napra lestoppolhatók. A hirdetőnek privát üzenet küldhető és a termékekhez hozzá lehet szólni. Máris kipróbálom!

Ajánló

Ha Te magad már túl hosszúnak érzed a nyári szünetet és úgy érzed jól jönne néhány ötlet a gyerekek szabadidejének hasznos eltöltésére vonatkozóan, akkor nézd meg MAGAZIN menünk Nyaralás rovatának ide vonatkozó cikkeit! Melyikre kattintasz rá először?

10+3 játék a hosszú utazáshoz, amivel leköthetjük a gyereket

Néhány ötlet, hogy boldogabban teljen a nyár

Amikor a kevesebb több — útmutató a kicsik nyári programjaihoz

Programok

 

Július 31 - Augusztus 9.: XXIII. Lellei Borhét Fesztivál

 

Augusztus 27-ig csütörtökönként 10 órától: Nyári gyerekprogramok a Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtárban

 

Október 4-ig folyamatosan: Madarak égen, földön kiállítás a Fekete István Látogatóközpontban

 

Válogassatok további aktuális- és állandó programajánlóinkból!

 

Kísérjétek figyelemmel továbbra is Facebook oldalunkat és a Kaposvárimami oldalt!

 

Szeretettel:

Jutasi Eszter és Patak Gyöngyvér

kaposvar.imami.hu

kaposvar.imami.hu

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére