Intézményvezető: Agócs Attila
Az intézményben a szakközépiskolai képzés keretében az építészeti és faipari műszaki szakterületen érettségi bizonyítvány, majd ezt követően magasépítő technikusi vagy fa-és bútoripari technikus oklevél szerezhető. A 2004/2005-ös tanévtől érettségi vizsgára felkészítő, szakirány nélküli labdarúgó osztály indult felmenő rendszerben.
A szakiskolába (szakmunkásképzőbe) jelentkező tanulóknak a 9-10. osztály elvégzése után 2 vagy 3 éves szakképzési évfolyamon
- építőipari szakmacsoportban (kőműves, festő, mázoló és tapétázó, burkoló, épület-és építménybádogos
- faipari szakmacsoportban (bútorasztalos, épületasztalos, ács, állványozó, kárpitos)
- gépészet szakmacsoportban (épületgépészeti csőhálózat- és berendezés-szerelő) szakmákban szakmunkás bizonyítvány megszerzésére van lehetősége.
A 2005/2006-os tanévtől, 10 hónapos, a szakképzést előkészítő oktatás, a szakképzésbe történő bekapcsolódáshoz szükséges elméleti és gyakorlati tudáselemek megszerzésére irányuló képzés, alapfokú iskolai végzettség megszerzése nélkül, reintegrációs, felzárkóztató oktatás építészeti és faipari szakmacsoportban.
Az intézmény rendelkezik sportcsarnokkal, sportpályákkal és a képzéshez szükséges tanműhelyekkel, nyelvi laborral, informatikai termekkel. A szakmai gyakorlati képzés az iskola tanműhelyeiben is megoldható.
Az iskolának saját kollégiuma van, ahol 59 fiú tanuló elhelyezésére van lehetőség.
Az intézmény 2005-től a TISZK tagja.