Jelenlegi hely

Tankönyvellátás 2015. Újra az iskola a felelős a tanulók tankönyvellátásért

Ezután megint az iskola felel a tankönyvek kiosztásáért, minőségéért, cseréjéért, pótlásáért! Nem a szülő feladata a hibás tankönyvek kicserélése sem a hiányzó tankönyvek megvásárlása tankönyvellátó üzleteiben, mint eddig. 

Iskolaváltásnál, osztályváltásnál vagy a tankönyv elvesztése esetén az iskola rendeli meg a tanuló számára az új tankönyveket, amelyek bolti felár és szállítási díj nélkül vehetők át az iskolában a tanév közben is.

Figyelem!

Az új rendelkezések szerint a tankönyvcsomag árát a szülőnek csak szeptemberi átvétel után kell kifizetni, nem a nyári szünetben. Nyári szünetben nem lehet kiosztani a tankönyveket! Nem lehet berendelni a tanulókat az iskolába a szünidő befejezése előtt.

Fontos tudni a szülőknek, hogy tanuló törvényben előírt joga, hogy kérésére engedélyt kapjon a fizetési kötelezettség teljesítésének halasztására vagy a részletekben való fizetésre.

Az alanyi jogú ingyenességre és a térítésmentes tankönyvellátásra jogosultak köre

Az általános iskola első három évfolyamán, az alanyi jogon biztosított ingyenes tankönyvellátás mellett, életkorától függetlenül, térítésmentes tankönyvellátásra jogosult minden iskolába járó tanuló, aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, három vagy többgyermekes családban él, tartósan beteg vagy saját jogán jogosult családi pótlékra (pl. árva). A térítésmentes tankönyvellátás a szakképzési évfolyamokon is jár a rászoruló tanulóknak.

A kedvezményes tankönyvellátásra való jogosultság nem évül el, bármikor érvényesíthető! Tanév közben is!

Figyelem!

Az ingyenes tankönyvellátás elve azt jelenti, hogy a tanuló számára minden tankönyvet térítésmentesen kell biztosítani. Az ingyenességre jogosultaktól semmilyen címen sem lehet ráfizetést kérni az iskola által összeállított tankönyvcsomagra!  Nincs olyan, hogy ezt vagy azt a tankönyvet vegye meg a szülő külön.

Ha az iskola olyan tankönyvet akar választani, amelyik nem fér bele a 12 000 forintos állami támogatásba, akkor azt az iskolának kell kifizetni nem pedig az ingyenességre jogosult tanulók szüleinek.

Használt tankönyveket nem lehet kiadni az ingyenességre jogosultaknak

Az iskolai könyvtárból csak azokat a tankönyveket lehet kölcsönözni az ingyenességre jogosult tanulók számára kártérítési felelősséggel, amelyeket „tartós tankönyvvé” nyilvánítottak, és ez rá van nyomtatva az adott tankönyvre.

Álláspontunk szerint az év végére elhasználódott, sokszor lapjaira hulló, „egyszer használatos” tankönyveket és a tankönyvhöz kapcsolódó más kiadványokat, segédkönyveket, munkafüzeteket a a tanulónál kell hagyni vagy a tanév végén le kell selejtezni! A használt tankönyveket nem lehet a következő tanében ingyenesség címén kiadni!

Egyértelmű, hogy a kölcsönzött tankönyvek használat jogát a tanulói jogviszony fennállása alatt addig az időpontig kell a tanuló részére biztosítani, ameddig az adott tantárgyból a helyi tanterv alapján a felkészítés folyik, illetve az adott tantárgyból vizsgát lehet vagy kell tenni.

A tankönyv megrendelése és kiosztása jó üzlet az iskoláknak

A tankönyvek szállításával megbízott Könyvellátó Nonprofit Kft. (KELLO) saját nyereségéből tanulónként 300 forintot biztosít az iskoláknak a tankönyvfelelős pedagógusok javadalmazására, ami akár százezres nagyságrendű jövedelmet is jelenthet számukra. Megéri!

Sajtószóvivő: Keszei Sándor MSZOE elnök (06-30/ 433-8754 vagy 1-787-7852)

Bővebb információ az tankönyvellátásról itt található

forrás: http://www.mszoe.hu/#hir233

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére