Jelenlegi hely

Új Pilates órák Kaposváron – Töltsd fel a tested és az elméd!

Szeretnél egy kímélő, mégis hatékony mozgásformát, ami erősíti a törzsizmokat, javítja a testtartást, nyújt és ellazít? Gyere el Ancsi Pilates óráira Kaposváron, és tapasztald meg, milyen az, amikor a tudatosság és a mozgás összhangba kerül.

Mi is az a Pilates?

Egy tudatos, légzéssel kontrollált mozgásforma, mely egyszerre erősíti a CORE izmokat, javítja a testtartást, mobilizál, nyújt és ellazít. Nemcsak a testedet, az elmédet is feltölti.

A módszert Joseph Pilates fejlesztette ki a 20. század elején, az első világháború idején a kórházban ápolt katonák rehabilitációjára. Azóta több változata is elterjedt, alkalmazkodva a modern életmód igényeihez.

Az órákat Völgyesi Anett (Ancsi) tartja, aki személyre szabott edzéseket biztosít minden szinten. Kezdőknek és haladóknak egyaránt mutat alternatívákat, könnyített és nehezített variációkat. Ahogy Ancsi mondja:
„A Pilates óra nem kötött, mindenki a saját szintjén tapasztalhatja a fejlődést és az örömöt a mozgásban.”

Hogyan zajlik egy Pilates óra?

Bemelegítés:

Légzőgyakorlatokkal és ráhangolódással kezdünk, hogy a test és az elme felkészüljön a mozgásra.

Fő rész:

A gyakorlatokat a core izmokkal – hát, has, csípő és medencefenék – végezzük tudatosan, koncentráltan. Emellett az egész testet megdolgoztatjuk. Fejleszti a koncentrációt, egyensúlyt és izomerőt.

Levezetés:

Dinamikus és statikus nyújtások kombinációjával zárjuk az órát, hogy a test harmonikusan ellazuljon.

Miért érdemes Pilatesre járni?

  • Javítja a tartást és az egyensúlyt.
  • Erősíti a core izmokat.
  • Szuperül formálja az alakot, karcsúsít és tónusossá teszi az izmokat.
  • Növeli a rugalmasságot és mozgáskoordinációt.
  • Segít a hát- és derékfájdalmak csökkentésében.
  • Nyugtató, stresszoldó hatású.

Kinek ajánlott?

Mindenkinek, kortól és nemtől függetlenül. Ancsi minden gyakorlatra mutat alternatívát, így mindenki a saját szintjén fejlődhet.

Időpontok

  • Hétfő: 17:00–18:00
  • Péntek: 8:00–9:00

Helyszín

Polgárok Háza, Kaposvár, Bajcsy-Zsilinszky utca 58.

Mit hozz magaddal?

Polifoamot, törölközőt és vizes kulacsot

Ár

3.000 Ft, amit a helyszínen tudsz fizetni

Jelentkezés

A helyek száma korlátozott, ezért itt tudod biztosítani a helyed:

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére