Jelenlegi hely

Kórházi ellátás a világjárvány megszűnéséig

Magyarország Kormánya 40/2020 (III.11.) számú Kormányrendeletével a COVID-19 (vuhani koronavírus) világjárvány kapcsán Magyarország egész területére veszélyhelyzetet rendelt el.

 

2020. március 8-tól a kórházban minden osztályon látogatási tilalom van! Akiknek akut panaszuk van, azoknak továbbra is a Sürgősségi Betegellátó Centrumban kell jelentkezniük

A vészhelyzet miatt elhalasztott ellátásról

A tömeges megbetegedések elkerülése és az ellátás stabil működése érdekében 2020. március 16. napjától a kórházak a veszélyhelyzet megszűnéséig elhalasztanak minden, azonnali egészségügyi beavatkozást nem igénylő ellátást.

Amennyiben az egészségügyi probléma nem tartozik a sürgős szükség körébe (életveszély vagy tartós egészségkárosodás), az ellátás elhalasztásra kerül.

A veszélyhelyzet megszűnése után a kórház munkatársai felveszik a betegekkel a kapcsolatot és új időpontot adnak.

Jelenleg a regisztrációnál a kórház dolgozói mindenkit megállítanak, az ellátást igénylő eseteket regisztrációt követően az adott osztályra irányítják, a többieket hazaküldik.

Néhány napon belül egy telefonos konzultációs vonal kiépítését ígérik, mellyel otthonról vagy a háziorvosi rendelőből fel lehet majd hívni a szakorvos kollégákat és tanácsot kérni. 


Mert ebből soha nem lehet elég: 

Gutheil Gabriella - Kaposvárimami - 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére