Jelenlegi hely

Prücsök családja

Beküldő lakhelye: Baranya megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Gergő fiúnk most múlt 3 hónapos. Gyönyörűen cseperedik, és mivel nem csak hogy az első gyermekünk, hanem első unoka is a családban, mindenki rajongásig szereti. Egyre ügyesebb, és szinte napról napra valami új "mutatvánnyal" örvendeztet meg minket. Amikor a 3 réteg ruháján is képes átkakilni, akkor egy jókor megvillantott mosollyal teljesen helyére tudja lendíteni a lelkivilágomat. Vagy egyszer, amikor valami dolgomban el voltam maradva, és megkérdeztem Gergőt, mégis hogy fogok elkészülni, erre ő egy teljesen megnyugtatót gügyögött, akkor tudtam, hogy mégis minden a helyén :)

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A tehetetlenség. Amikor nem úgy érzem, nem tudom hogyan tudnék segíteni a kisfiamon, vagy nem tudom mi a problémája. Legyen szó egy rossz napról, mikor egész nap sír, vagy majd később (reméljük elkerül, de legyünk realisták) a dacról, hisztiről. Ha a "katasztórfahelyzet" el is hárult, ott marad a bűntudat, hogy miért nem tudtam megoldani előbb, miért nem jutott eszembe a megoldás előbb, vagy hogy mit rontottam el.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Még két hónapos volt, mikor hivatalos ügyben kellet valahova mennem, és mindenképpen el kellett intézni a dolgot, Gergő pedig álmos volt. Amíg én ügyintéztem, ő eleinte csak picit feszengett, tologattam a kocsiban, úgy tűnt elalszik. Kicsit hosszabbra nyúlt a dolog a vártnál, és az utolsó 10 percet hangos ordításban töltöttük. Amint végeztem, és kiléptünk az ajtón, Gergő azzal a lendülettel 2 órás álomba merült. Szeretném nem csak azt megtanulni, hogyan ne veszítsem el a türelmemet, hanem hogy hogyan tudjam én uralni a helyzetet. És szeretnék magammal is elfogadóbb lenni, amit nagyban megkönnyítene az, hogy több olyan praktikákat ismernék, amiről tudom, hogy működik, és nem csak tapogatóznék az ismeretlenben, elsőgyerekesként.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Ugrás az oldal tetejére