Jelenlegi hely

Dégi család

Beküldő lakhelye: Komárom-Esztergom megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

A közösen eltöltött idő, különösen az este nyugalmában. A beszélgetések. Kislányom gyakran kéri, hogy ne esti mese legyen, hanem inkább beszélgessünk. Annyira jók ezek az alkalmak. Rájöttem, hogy nem csak az a vágya ilyenkor, hogy én meséljek neki akár a baba koráról, akár arról, hogy amikor az állatkertben jártunk, hanem ilyenkor ő is elmesél dolgokat, amik eszébe jutnak, amik aznap történtek vele. Így tudtam meg, hogy kik a barátai az óvodában, hogy miket szoktak játszani. Mindig arra gondolok, hogy bárcsak 10-20 év múlva is lennénk majd ilyen kapcsolatban, hogy a mindennapi dolgokat őszintén megbeszéljük egymással. Úgy gondolom, most van itt az ideje, hogy ezt a jövőbeni kapcsolatot megalapozhassuk.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Kislányom 3 éves, és egészen kiskora óta, napi szinten szembe találom magamat olyan szituációkkal amikor valamit azért nem akar megcsinálni, mert "nem ér rá" pedig a képességei alapján simán megy neki. Ilyen a"gyere öltözni, menjünk pisilni (korábban pelenkacsere), induljunk már stb..." Ezekben az esetekben mindig talál valami mást amit még megcsinálhat, pedig igyekszem felkészíteni arra, hogy elfogunk menni itthonról, vagy mondom neki, hogy tudod, sokat ittál, hamarosan elmegyünk pisilni. Mégis, mire oda jutunk, akkor szinte kergetőzni kell a lakásban.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Volt lehetőségem olvasni a tréning címével egyező könyvet, de azt gondolom, hogy gyakorlatban más szülőkkel együtt sokkal hatékonyabban el tudnám sajátítani azokat a praktikákat, amik segíthetik a gyermekeimmel való kommunikációt.
Mivel második gyermekemet most várom, az is nagyon érdekel, hogy a közöttük kialakult vitákat, hogyan tudom majd kezelni. Szeretnék felkészülni, hogy olyan testvéreket nevelhessek/nevelhessünk belőlük, akik egész életükben számíthatnak egymásra és szüleikre. Ezen kívül azt gondolom, hogy a helyes kommunikáció megtanítása elsősorban a szülő feladata. Az a vágyam, hogy gyermekeim megállják a helyüket az életben és ehhez elengedhetetlen a helyes kommunikáció. Köszönöm!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Olyan rendetlen ez a gyerek!

Olyan rendetlen ez a gyerek!

Széthagyja a játékait, ruháit, egyéb holmiját? Mindennapos problémának tűnik, hogy nekünk, szülőknek kell rendet tenni utána? Tapasztalat hogy gyermekünket a legnagyobb nehézségek árán – vagy még úgy sem – tudjuk rendre szoktatni. Tippek az életkornak megfelelő, helyes módszerek alkalmazásához.
Hogyan töltsük az Apák napját? 5+1 tuti ötlet

Hogyan töltsük az Apák napját? 5+1 tuti ötlet

Mindjárt itt az Apák napja! Magyarországon az Apák napját június harmadik vasárnapján tartjuk, idén június 16-ra esik. Ez az a nap, amikor végre a kedves édesapák is kapnak egy kis figyelmet és törődést, rukkoljunk hát elő valami emlékezetessel! Hiszen megérdemlik, hogy ezen a napon kicsit lazítsanak és jól érezzék magukat. Ha egy kis inspirációra van szükséged, íme 5+1 tuti ötlet, hogyan töltsétek el ezt a napot.
Újdonság: Tesz-Vesz város lakói asztalhoz ülnek

Újdonság: Tesz-Vesz város lakói asztalhoz ülnek

Mókás könyv az étkezésről a 105 éve született Richard Scarry rajzaival.
Mit is adjunk évzáróra a tanár néninek?

Mit is adjunk évzáróra a tanár néninek?

Csakis olyat, amit Te magad is elfogadnál! Belegondoltál már, mit jelenthet neki hazacipelni 3 tálcát az osztály nevével feliratozvam 2 vázát és számtalan bögrét minden évben? 
Ugrás az oldal tetejére