Jelenlegi hely

Babás-Mamás avagy Instant életképek a babás hétköznapokról! Futóbicikli avagy az első élmény, amiről lemaradtam

Ott hagytam abba, hogy minden a legnagyobb rendben volt az első órákban.

Azután Ronika felébredt, és torkaszakadtából üvölteni kezdett. Apa hiába rohant, és vette fel, a kisbaba még nem ismerte, nem nyugodott meg tőle. Még jobban sírt, Apa hozta be a szobába hozzánk a vörös fejű, sikítozó csomagot, amitől Viki vélhetően frászt kapott. Úgy elkezdett ő is sírni, hogy sikerült túlüvöltenie a bébit. Főleg, amikor látta, hogy átveszem és magamhoz ölelem, úgy, ahogy őt szoktam. Mama és Apa hasztalanul vigasztalta, megállíthatatlanul folytak a könnyei, még akkor is, amikor a kicsi már kezdett megnyugodni.

Jó, mondom ki a végszót, kapja meg a bicajt. Ugyanis Mama és Papa vettek neki egy futóbiciklit, hogy majd akkor kapja meg, ha a tesó megszületik, hogy legyen, ami elterelje a figyelmét. Azzal a szöveggel, hogy ezt a hugi hozta neki. Úgy terveztük, hogy majd ha alszik Ronika, akkor együtt kimegyünk, és odaadjuk.

Nos, nem így történt. Ez volt az első, de nyilván nem az utolsó alkalom, amikor a Pici miatt lemaradtam a Kicsi életének fontos eseményéről.
Csak az ablakból néztem, karomon a jóllakott, alvó babával, ahogy Viki bukósisakban fut az új bicajával, és vigyorogva csengeti a kiscsengőt. Az arcán felhőtlen öröm látszik, ahogy a kis lámpát kapcsolgatja. A piros cangán a kis katica matricák teljesen elbűvölték.

Na, ekkor kezdtem bőgni, megadva magam a tomboló hormonoknak. Végtelenül csalódott voltam, amiért lemaradtam az átadás pillanatáról.
Amúgy meg tanácsadó cikkek ide-oda, Viki nem fogta, hogy a tesótól van a bicaj, hiszen Mama adta neki oda, a baba a környéken sem volt.

Arra a kérdésre, hogy “Kitől kaptad ezt a szép biciklit?” következetesen azt a választ adta, hogy “Mamától meg Papától”.

Letettem a babát, kimentem az udvarra, és ő örömmel mutatta a védőfelszerelést és a bicajt. Vele örültem, szerencsére nem vette észre a mosolygás közben kibuggyanó könnyeimet. Férjem igen, kérdő tekintetére legyintettem: “Csak a hormonok!”

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére