Jelenlegi hely

3 dolog, amitől a szülők leginkább tartanak az újszülött fotózással kapcsolatban

Bizonyára vannak emlékeid a tablófotózásról, vagy egy igazolványkép készítésről. Addig jó móka volt, amíg az osztálytársakkal lehetett hülyéskedni várakozás közben, de amint le kellett ülni a székre, jött a kényelmetlen, erőltetettnek tűnő pózolás. Ilyenkor természetes dolog, ha felmerül, hogy vajon a legelőnyösebb kép készül majd rólam?

Az újszülött fotózással kapcsolatban már egészen más aggályok törnek a felszínre – több, mint száz család babáját fotóztam már, az újra és újra megismétlődő beszélgetésekből pontosan tudom, mi a legnagyobb félelem a friss szülők fejében. Segítek ezeket eloszlatni.

A lista élén az alvás áll. Ha nézegettél már képeket újszülött babákról, biztosan észrevettél egy közöset mindegyiken: csak akkor készülhetnek el a szemet gyönyörködtető beállítások, ha a baba alszik. Erre igen nagy az esély, ha a fotózásra a születést követő 10-12 napban kerül sor. Ilyenkor még annyira pici, hogy kevésbé reagál a külvilágból érkező ingerekre (tapintásra, fényekre, hangokra).

Nincs két egyforma baba, így nincs két egyforma fotózás sem – előfordul olyan is, hogy 30-40-50 percig is eltart a mély álomba ringatás. A legfontosabb, hogy ezen ne stresszelj, mert ezt a pici is érzékeli, ráadásul úgy, mintha valami komoly baj lenne.

A megoldás a nyugalom – ringatás – fehér zaj* hármasában rejlik, és mindig bejön.

*Mi is a fehér zaj?
Folyamatosan ismétlődő, monoton hang, ilyen például a hajszárító, vagy a porszívó zúgása. Az okostelefonok előtt a saját gyerekemnél előfordult, hogy a hajszárítót használtam altaltásra – ez ma már megoldható egy telefonos alkalmazás segítségével, ráadásul nemcsak a háztartási gépek hangjai közül lehet választani, hanem a természetben előforduló (vízesés, patak, nádsusogás) illetve az anyaméhben hallható (sussogás, szívdobogás) hangok is rendelkezésre állnak.

Második helyen a „Mi lesz, ha lepisil, lekakil, lebukik valamit?” áll. Ez csak neked újdonság, egy újszülött fotósnak azonban nem jelenthet gondot, hiszen legalább 10-ből 7 alkalommal előfordul ilyen – teljesen természetes – eset, és cserélni kell a kelléket, babzsáktakarót, wrapot*, de az is lehetséges, hogy a közös képek fotózása közben történik ilyesmi. Emiatt jó, ha nem csak a babának, hanem magatoknak is hoztok egy szett váltóruhát. A többi miatt ne aggódj – minden mosható, öblíthető.

*wrap: egy anyagdarab, amibe a babát becsomaguljuk. A szó eredete az angol wrap igéből (becsomagol) ered, és a gasztronómiában is elterjedt, a tortillával wrapolják be a tölteléket.

A harmadik félelem a fotózással kapcsolatban, hogy mi lesz, ha fotózás közben kell megetetni a babát. A fotózás közben egyetlen szabály van: végig a baba igényeit szükséges figyelnünk, ahhoz kell igazodnunk; így, ha enni szeretne, akkor enni fog.

Pontosan ezek miatt tarthat egy újszülött fotózás akár 3-4 órán át: mert végig a baba igényeit tartjuk szem előtt. Minden más mellékes. A legtöbb újszülött fotózásra alkalmas stúdió úgy van berendezve, hogy legyen alkalmas hely a babát tisztába tenni, megetetni, és fotózás közben várakozni is.

A legfontosabb, hogy ti mindvégig jól érezzétek magatokat, a kisbabátokat pedig a legnagyobb biztonságban tudjátok.

Czifra Ildikó

újszülött fotós

www.czifraildiko.hu

https://www.facebook.com/czifraildikophoto

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére