Jelenlegi hely

Enyhültek az iskolai koronavírus szabályok, nincs különbség oltott és oltatlan diák között

A napokban értesítették levélben az általános és középiskolák igazgatóit a járási hivatalok a koronavírus miatti új szabályokról, ezzel enyhítve az eddigieken. Nincs többé különbség oltott és oltatlan diák között.

Az oktatási intézményeket érintő változások lényegében a következők:

  • Azoknak, aki kontaktszemélynek számítanak, tanárok, diákok egyaránt, de tünetmentesek, nem kell karanténba menniük - de 5 nap maszkviselést írnak elő, attól függetlenül, hogy kaptak-e oltást, vagy sem;

Így már nem fordulhat elő, hogy egész osztályok kerülnek karanténba egy-egy fertőzött tanár vagy tanuló miatt. Ez azokra is vonatkozik, akiknek nincsen oltásuk, már nekik sem kell karanténba vonulniuk.

Fontos tehát hogy a gyerekeknél mindig legyen a táskában egy maszk, hiszen bármikor szükségessé válhat a használata.
  • csak annak kell karanténba mennie, aki pozitív tesztet produkált;
  • a karantén 7 nap otthonmaradást jelent, utána a diák automatikusan gyógyultnak tekinthető;
  • ha már a 4. napon nincs láza, légúti betegség tünetei is megszüntek, egy antigén gyorsteszttel vagy PCR-teszttel bizonyítottan negatív a tesztje, az 5. napon már mehet iskolába.
Fontos feltétel, hogy a gyógyszertári tesztet nem fogadják el, csak a „hivatalos egészségügyi személyzet által elvégeztt antigén gyorstesztet”.

ADL - Debrecenimami

Forrás; Forrás; Forrás; Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére