Jelenlegi hely

Készítsetek otthon aszfaltkrétát!

Mi lenne, ha saját színű, formájú aszfaltkrétáitok lennének? Nagyon olcsó, és nagy előnye, hogy az elkészítéséhez tényleg nem kell kézügyesség! Velem tartasz?

 

Mi kell hozzá?

  • modellgipsz (keresd a hobbiboltokban!)
  • tempera/akril festék/porfesték (ami éppen otthon van)
  • víz
  • edény és kanál a keveréshez
  • szilikonos sütőformák
 

 

Hogyan készül?

  • Öntsétek a modellgipszet az edénybe, majd adjatok hozzá vizet. (Mennyit? Amíg kásaállagú nem lesz). Ne izgulj, nem tudod elrontani! Ha túl híg, még egy kis gipszet kíván. Ha meg túl sűrűre sikerült, akkor úgyse tudod beleönteni a formákba.
  • Nálunk éppen akril festék volt otthon, így azt használtuk. Minél többet öntesz a gipszes-vizes masszához, annál élénkebb színű krétákat kaptok.
  • Innen már csak egy lépés, hogy a formákba kerüljön: akár önthetitek is. Mivel viszonylag kis formákkal dolgoztunk, így a kisfiammal a formákba való bekanalazást választottuk.
  • A száradási idő nagy melegben akár pár óra is lehet, de érdemes 1 napig várni és akkor biztosan teljesen kiszárad. (Minél nagyobb formával dolgozol, annál több időt szánj persze rá.)

 

Hasznos tanácsok

  • Gyorsan dolgozzatok a gipsszel, mert gyorsan köt, és ha nem keveritek el jól, akkor márványos lesz (persze lehet ez is cél).
  • Használhattok nyugodtan beszáradt temperát, festéket (előtte egy kis vízzel fel tudjátok hígítani).
  • Igaz, nagyon gyorsan elkészül, de nagyobbakkal érdemes közben a színkeverésről, árnyalatokról is beszélni. Erre egy megoldás, ha az alapszínhez például fehér festéket adagoltok folyamatosan, akkor egyre halványabb színeket kaptok (vagy éppenséggel egy új színt - lásd pirosból így lesz rózsaszín).
  • Nálunk a kisfiam, aki lassan 3 éves lesz, amint beleöntöttük a festékes-gipszes-vizes masszát az összes  formába, máris rajzolni akart vele. Erre megoldás, ha előzőleg készítesz egy párat, akkor nem is kell megvárni a kiszáradást, máris bevetésre kész krétáitok vannak. (A mostani színes kréták meg úgyis elfogynak.)

Innen vettem az ötletet:

Forrás

Készítette: dr. Regősné Oláh Zsanett (Szegedimami)

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére