Amire szükséged lesz
Kezdő varróként jogos kérdés, és a széles kínálatban könnyű elveszni. A Bubulakovo honlapján erre is gondoltak: a különböző textilanyagok mellett a rövidáru és kellékek fül is található, ahol kiválaszthatod a számodra legszimpatikusabb darabokat. Amit mindenképpen szerezz be:
- Cérnák: A fekete és a fehér alapdarabok mellett érdemes két élénk színűt kiválasztanod, amikkel szó szerint szemmel láthatóbb eredményeket érhetsz el a gyakorlás során. Az élénkségüknek köszönhetően hamar felfedezheted, hol hibáztál esetleg, így gyorsabban fogod megtanulni a helyes metódusokat. Ezekhez érdemes méretben hozzájuk illő orsót választanod.
- Varrótűk: Fontos, hogy többféle méretben válogasd össze őket, vagy komplett szettet vegyél. Ezeket a tűket veheted kézi és gépi varráshoz is. Ne feledd el a tűpárnát és a bontótűt sem!
- Háztartási varrógép: Hidd el, nemcsak kézzel lehet gyakorolni! Mivel nehezen romlanak el, nem muszáj vadiújat vásárolnod, beszerezhetsz egy öregmotoros darabot.
- Ollók: Bizony, nem elég a konyhai - érdemes külön textilvágáshoz gyártottat beszerezni, valamint egy kisebb hegyeset is venni - utóbbival az apróbb feleslegeket lehet könnyedén lenyisszantani.
Textil kiválasztása
Kezdőként fontos a lehető legjobb anyagot kiválasztani - de talán ne egyből a selyemmel kísérletezzünk! Az olyan jól kezelhető anyagok, mint a len szó szerint remek vászonfelület a gyakorlásra. Sokrétűen használható és árfekvése is pénztárcabarát, így kezdésnek készíthetsz belőle konyharuhát, asztalterítőt vagy ágytakarót. A haladók már ruhák varrásához is kiaknázhatják - ez az anyag ugyanis remek alapja a könnyed nyári öltözékeknek. Ha pedig kihívást keresel, az ökobarát alapú vászontáskák elkészítésével már igazán feladhatod magadnak a leckét.
A lenvászon anyagokból egyaránt találhatsz egyszínű és mintás anyagokat, ezért a kreativitásod könnyedén szárnyalhat!
Ha ezeket a lépéseket követed, hamar igazi nagymestere leszel a varrásnak!
A fotó forrása:
Sarkar Nataliia / Shutterstock.com
Szponzorált tartalom