Jelenlegi hely

Így tedd rá! néptánc foglalkozás már Kaposváron is!

Magyarország vezető népi játék – néptáncmódszertani programja már Kaposváron is megtalálható!
2010 óta - a játékban, dalban, táncban gazdag mindennapokért! 



Dr. Weiszné Ambrus Veronikát, a kaposvári Így tedd rá! foglalkozás vezetőjét kérdeztük a programról.

Mi a program célja?

Az Így tedd rá program célja hogy játékos formában a hagyományos népi játékok, mondókák, kör és ügyességi, játékok, ugróiskolák, és mozgásra késztető egyszerű játékok segítségével, fejlesztjük a gyermekek mozgáskészségét, ezáltal  észrevétlenül sajátítjuk el a magyar néptánc egy- egy motívumait.

Közben nagyban fejlődik a mozgáskoordináció, térbeli mozgás, térérzékelés a játékkészség, a ritmika, a zenei hallás, de hatással van a szociális készségekre is.

Hány éves gyerekeknek ajánlod?

Szeretettel várom a 2-6 éves gyermekeket egy jó hangulatú, változatos, korszerű, gyermekközpontú módszerekkel fűszerezett, játékos, dalos, mondókázós, mozgásfejlesztő Így tedd rá! néptánc foglalkozásra.

Mennyire fontos a tehetség?

A részvételnél nem szempont a tehetség! Foglakozásainkra folyamatosan lehet csatlakozni!  Gyertek, játszatok, táncoljatok velünk!

Beszélnél még a programról, miben nyújt többet, miben fejleszti még a gyerekeket?

Megismerkedünk magyar népi játékokkal, ugrós és moldvai táncokkal. A tánc nem csak a mozgásigény kielégítésére, az ismeretanyag átadására, hanem a tudatos nevelésre is szolgál. A foglalkozásokon fontos szerepet kapnak a mondókák, a kör- és ügyességi játékok is, melyek ragyogóan fejlesztik a gyermekek memóriáját, gondolkodását, szókincsét, kommunikációját.

A mozgásos játékok, feladatok által kialakul a szabálytisztelet, szabálytudat, önfegyelem, konfliktuskezelés, figyelem és még sorolhatnám. A tánclépések játékos tanítását, tanulását utánzással, egyszerű eszközökkel: színes tulipánokkal, babzsákokkal, gumiszalaggal végzem.

Mit üzensz a gyerekeknek és a szülőknek?

Fontosnak tartom a személyes példamutatást, nagy öröm számomra a gyermekekkel való együttjátszás, éppen ezért vallom, hogy a játékot nem játszatni kell, hanem közös élménnyé kell tenni a gyermek és a pedagógus között, teszem ezt a „Játékban, dalban, táncban gazdag mindennapokért!
 



 

Helyszín: Harmóniaház Béla Király utca 16. rendezvényterem

Foglalkozás vezető: Dr. Weiszné Ambrus Veronika Így tedd rá! módszertani képzést végzett óvodapedagógus, Így tedd rá! foglalkozás vezető. 

Tel: 20/245-0004

Foglalkozások időpontja: Keddenként 17.15-18 ig. kéthetente szombat 10-10.45 ig.

Facebook csoport: Így tedd rá! Vera nénivel

További információ itt!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére