A junior órák a gyerekek szokványos mozgásformáin alapulnak, és az foglalkozásokon az életkori sajátosságokat figyelembe véve tanítjuk meg a sport alapjait, melyet később akár versenyszerűen is űzhetnek.
A rúdsport immár két éve hódít Kaposváron is, ez idő alatt a város első rúdsport stúdiója, a Chameleon Poledance tanítványai több alkalommal is megmutatták tudásukat országos és nemzetközi versenyeken, valamint helyi fellépéseken, bemutatókon. A csapat jelenleg az XL-Fittleszben edz, ahol lehetőség van csoportos és egyéni órákra kezdő és haladó szinten egyaránt; szeptembertől pedig a hétfő délutáni kezdő felnőtt csoport mellett elindul a junior rúdfitnesz oktatás is.
A rúd… sport?
Nagyon fontos mindjárt az elején különbséget tenni a különböző ágazatok között. A rúdfitnesz, vagy rúdsport egy sportág, amelynek szabályrendszere hasonlít sok más sportéhoz (pl. torna, ritmikus gimnasztika, fitness, aerobic), rendeznek belőle Európa- és Világbajnokságot, valamint számos kisebb nemzeti, nemzetközi versenyt; ezen tevékenységeket a Nemzetközi Rúdsport Szövetség (IPSF) fogja össze. Emellett létezik a pole art, azaz rúdművészet, amely a sportelemek vegyítése a művészi kifejezőerővel, tehát szabályaiban leginkább a műkorcsolyához hasonlítható. Itt a hangsúly a színészi képességeken, a történetmesélésen van, ezeket a versenyeket általában színházakban rendezik. Emellett természetesen létezik a bárok világát idéző exotic poledance is, amely azonban – a hiedelmekkel ellentétben – egyáltalán nem egyezik meg azzal, amit a rúdsport stúdiókban oktatnak. A műfajok tehát nem összekeverendők, és a Chameleon Poledance – a legtöbb magyar stúdióhoz hasonlóan – a rúdsport képviselője.
Miért jó ez a gyerekeknek?
A gyerekkor természetes velejárója a kúszás-mászás, lógás, csimpaszkodás a fákon, mászókán, vagy akár a szülőkön is – miért lenne tehát más egy rúdon tenni ugyanezt? A rúdsport ebben a korban a gyermekek természetes mozgásigényére épít, felhasználja az általuk ismert és szeretett mozgásformákat az edzések során, miközben fejleszti a mozgáskoordinációt, hangsúlyt fektet a finom, precíz mozgásokra, és tudatosan terheli a test mindkét oldalát, ellensúlyozva a jobb- illetve balkezességből adódó féloldalasságot. Az iskolába kerülve a gyerekek naponta több órán keresztül csak ülnek, és sokszor ez otthon sincs másképp – a rúdsport viszont megmozgatja a hosszadalmas ülés során merevvé vált izmokat, és a gravitáció által jótékony hatást gyakorol a gerincoszlopra.
Szeptembertől minden szerdán az XL-Fittleszben!