Jelenlegi hely

Jelentkezési határidő meghosszabbítva! Szavalóverseny a Költészet Napja alkalmából

A Kaposvári Kistérségi Közkincs Egyesület József Attila születésének évfordulója, a Magyar Költészet Napja tiszteletére 9. alkalommal hirdette meg szavalóversenyét. A jelentkezési határidő módosult, 2017. február 23, csütörtökig várják a jelentkezéseket. A verseny célja, a magyar nyelv szépségének őrzése, a költészet – magyar irodalom – megismertetése, népszerűsítése, a költészet iránti érdeklődés felkeltése: fellépési, szereplési lehetőség biztosítása, a szülőföld értékeinek ápolása.

Mivel a legtöbb településen, iskolában, könyvtárban, művelődési házban megemlékeznek a Költészet Napjáról, így a verseny felmenő rendszerét segítik azzal, hogy továbbjutási színteret biztosítanak.

1. A verseny célja: A magyar nyelv szépségének őrzése, a költészet – magyar irodalom – megismertetése, népszerűsítése, a költészet iránti érdeklődés felkeltése: fellépési, szereplési lehetőség biztosítása, a szülőföld értékeinek ápolása.

2. A verseny fordulói:

2.1. Elődöntő: 2017. március: települési/intézményi válogatók.
2.2. Mikrotérségi középdöntők 3 helyszínen:

  • 2017. március 18., szombat 10.00 Baté, Művelődési Ház
  • 2017.március 21., kedd 15.00 Kaposvár, Munkácsy Mihály Gimnázium
  • 2017. március 24., péntek 14.30 Hetes, Faluház

2.3. Döntő: 2017. április 8. szombat 10.00 Szentbalázs (IKSZT)

3. A döntő korcsoportjai:
• óvoda • alsó tagozat 1-2. osztály • alsó tagozat 3-4. osztály • felső tagozat 5-6.osztály • felső tagozat 7-8. osztály • középiskola 9-12. osztály • felnőtt.

4. A döntő anyaga: A döntő anyaga megegyezik az elődöntőével/középdöntőével. (Új verset nem kell tanulni!)

5. Döntő szervezőjének elérhetősége: Kaposvári Kistérségi Közkincs Egyesület, Kiss Réka (elnök), tel.: 0630/537 8199 e-mail: kiss.reka69@gmail.com,

6. A versenybizottság (zsűri): 6.1. Az elődöntőkben: a szervező által felkért szakmai zsűri 6.2. A középdöntőkben: a szervező település/intézmény által felkért szakmai zsűri 6.3. A döntőben: a középdöntő helyszíneiről küldött 1-1 fő+ független szakmai zsűritagok.

7. A verseny díjai:
7.1. Az elődöntők díjait a szervezőkre bízzuk, lehetőségeik szerint szervezik a rendezvényt. A forduló tétje: a legjobbak következő fordulóba jutása.
7.2. A középdöntők díjai a szervezőkre vannak bízva, lehetőségeik szerint szervezik a fordulót. A tét a döntőbe jutás. Középdöntő helyszínenként minden korcsoportból 2-2 szavaló kerül be a döntőbe.
7.3. A döntőben a versenybizottság (zsűri) korcsoportonként 1-2-3. helyezést illetve különdíjat adományoz. A helyezésekből korcsoportonként több is odaítélhető, de a zsűrinek nem kötelessége minden helyezést kiadni.

8. Továbbjutás: Az elődöntőkből a mikrotérségi középdöntőbe továbbjutók adatait, elérhetőségeit, a választott teljes verset a felhívás melléklete szerint legkésőbb 2017. március 10-ig e-mailben vagy levélben küldjék meg az 5. pontban közölt elérhetőségre!

9. A további fordulókra a versenyzőknek MEGHÍVÓT küldenek.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére