Jelenlegi hely

Nem maradunk edzés nélkül!

A koronavírus járvány miatt a sportlétesítmények is lépni kényszerülnek. Bár rendelet még nem született a bezárásukról - a bérletek „befagyasztása” mellett -, sokan mégis kényszerpihenőre mennek.

A mozogni vágyók száma is megcsappant az elmúlt napokban, mert előtérbe került a család és a felkészülés a következő hetekre. Ugyanígy az edzőtermeink is. A helyzet óráról órára változik, legtöbben a Facebook-oldalukon kommunikálnak. A nyitva maradók fokozott higiéniai eljárásokat léptettek életbe, többen pedig a zárva tartás mellett döntöttek. Nézzük, jelenleg hogy is állunk.

Akik továbbra is nyitva tartanak:

  • Fitt Mami Klub - nyitva tart Aletta csoportos zumba órái elmaradnak, nem csak fokozottan figyelnek a higiéniára, hanem ózongenerátorral is fertőtlenítenek.
  • XL-Fittlesz Központ - továbbra is nyitva tart, azonban csak törölköző és váltócipő használatával lehet látogatni.
  • Fitnessaréna Vörössport – fokozott higiéniai elővigyázatossággal nyitva tartanak- míg további korlátozások nem lesznek.
  • LTP Gym & Fitness - nyitva tart, náluk még nem láttunk nyilatkozatot.
  • Cutler Gym&Fitness Kaposvár - szintén nyitva tart, fokozottabban fertőtlenítenek, kérik a saját törölköző használatát és a kézmosást érkezéskor.

Akik szünetre mennek:

  • WALKenergie Stúdió Kaposvár - holnaptól bizonytalan ideig szünetre megy.
  • Geoway Infrabicikli és Szolárium Stúdió - március 18-tól bezárnak.
  • Fightland Hungary Gym - egy kisidőre leteszik a kesztyűt, kontakt sportról lévén szó.

Akik bezárnak, de veletek lesznek:

  • Gymstick Kaposvár - hétfőtől bezárnak a lányok, azonban edzés videókkal készülnek.
  • DepoFit – hétfőtől a csoportos edzéseket felfüggesztik, csupán személyi edzéseket vállalnak, de ők sem hagynak magatokra benneteket, online edzésekkel, videókkal, tippekkel fognak jelentkezni.
  • Thor Gym - bezárt, azonban edzéstervekkel, szabadtéri edzéseket, videós anyagokkal készülnek.
  • Tuti Fitness Kaposvár – 2020.03.16. hétfőtől ideiglenesen bezárnak, azonban online óráikra már lehet jelentkezni. 

Összességében azt tapasztaltuk, hogy a tulajdonosok törekednek a járvány miatt a bérleteket is rugalmasan kezelni. A bezárás mellett döntők sem engedik el a kezeiteket, online edzésekkel, videókkal segítenek fitten maradni, akár az egészséged érdekében, akár az unalom vagy a bezártság elűzése végett.  Az edzettség, az állóképesség javítása sokat segít a betegségekkel szemben.

- Kaposvárimami -

Kép forrása 1.
Kép forrása 2.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Ugrás az oldal tetejére