Jelenlegi hely

Pál utcai fiúk - Roxínház

Időpont: 2025. január 25. szombat 19:00

Helyszín: Roxínház, Kaposvár, Somssich P. u. 18.

Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián:
A Pál utcai fiúk - zenés játék
Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán

„Álljunk bele ha kell, bármi jöjjön is el, legyen szabad a GRUND!
Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely, vagy egyszer belehalunk!”

A színpadi változatot Molnár Ferenc azonos című örökérvényű ifjúsági regénye ihlette. Az előadás a klasszikus történetet ifjú hősein – Nemecsek, Boka, Áts Feri és társaik – keresztül a hősiesség, az árulás, az esendőség és a hazaszeretet örök témáit boncolgatja.
A zenés játék modern köntösbe öltözteti a történetet, a mai kor zenéjével és dalszövegeivel fűszerezve.
A színészek zenei-ritmikai kreativitása és a tárgyi világ akusztikus megszólaltatása egyedülálló élményt nyújt, míg az eredeti mű katartikus üzenete változatlanul megérinti a szívünket.
A Roxínház produkciója nem csupán szórakoztat, hanem gondolkodásra késztet, és közös emlékeinket idézi fel.
A grund, a gittegylet, a füvészkert és a legendás csata – mind olyan emlékek, amelyek generációkon átívelve váltak közös kulturális örökségünk részévé. Dés és Geszti dallamai, Grecsó szövegei által a szereplők éneklik el érzelmekkel teli történetüket, mely minden néző számára ismerős lesz.
Lépjen be a Roxínházzal a Pál utcai fiúk izgalmas világába, és fedezze fel újra Molnár Ferenc időtlen klasszikusát, mely minden korosztály számára újra és újra felfedezésre vár!

további információ

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére